Ruhsal astroloji nedir, biz kimiz ve bu hayattaki amacımız, dünyaya geliş nedenimizi merak ediyor musunuz? Acaba bu dünyada var olmamızın gerçek amacı ne?

Yeteneklerimiz, başarabileceklerimizin sınırı, özel yeteneklerimiz ne? Ruh ikizimiz kim ve ilişkilerimizi nasıl yönetelim, sevdiklerimizi kendimizden uzaklaştıracak hareketler nedir, nasıl bunlardan sakınalım? Gerçek olumlu pozitif enerjimizi nasıl ortaya çıkaracağız. Kısaca Ruhsal Astroloji hayatımızda gerçekleştirebileceğimiz ruhsal kaderimiz!

Ruhsal Astroloji Nedir Nasıl Bulunur

İlk olarak astroloji, uzaydaki gezegen, yıldız, bulutsular ve bunların birbirleri arasındaki ilişkiler, dünyadaki mevsim değişimlerine göre kişinin doğum zamanına göre kişilik yapısı ve gelecek hakkında gelen bilgiler sağlayan bir bilim dalıdır. Bunun içerisindeki ruhsal astroloji ise, astrolojideki bu bilgileri kullanıp kişinin içinde saklı olan gücün, sezgi ve hislerin, ruhsal düşüncelerinin kesin bir şekilde açıklandığı bilim dalı olmaktadır.

Kuzey ay düğümü

Astrolojide her kişinin neden dünyaya geldiği, ruhsal olarak kim olduğu gibi soruların hepsi kuzey ay düğümü sayesinde cevaplanmaktadır. Ruhsal astrolojide en çok ilgilenilen konu da kuzey ay düğümleri olmaktadır. Bunlar belirli tarihler arasında yer alınan burçlara ve bunların kişinin ruhsal yapısı, kişiliği, gelecekte neler elde edebileceği ve vazgeçmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olunduğu bilinmektedir.

Evrenin ruhsal olarak insana etkisi

Dünyamız birçok farklı sebepten dolayı değişimlere uğramaktadır. Bunlardan bazıları güneşin etkisi, ayın yaptığı gel git etkisi, dünya içinde gerçekleşen durumlar, diğer gezegenlerin birbirine göre durumlarının her birinin insan ruhuna etkisi olduğu ve bunun astrolojik olarak incelenerek yorumlandığı görülmektedir. Ay’ın dünyaya yaptığı gel git etkisi gibi Ay’ın hilalden dolunay haline kadar farklı hallerin insanlar üzerinde etkisi olduğu özellikle dolunay zamanında insanların beynine normalden daha fazla kan gittiği ve daha agresif oldukları düşünülmektedir. Güneşinde doğması ile insanlarda ruhsal olarak uyanma ve battığında uyuma düşüncesinin yer aldığının ruhsal astroloji ile alakalı olduğu düşünülmektedir.

  29 Ocak 2018 Günlük Burç Yorumları

Ruhsal astrolojinin 7 devresi

Astroloji direkt olarak gezegenlerle ilgilidir ve gezegenlere ve birbirlerine olan durumlarına göre yorumlar yapar. Ruhsal astroloji 7 devreden oluşur ve 7 devrenin her biri de bir gezegeni temsil etmektedir. 1. devre çocuğun 7 yaşına kadar olan bölümü içerir, Ay temsil eder ve anneye bağımlılık anlaşılmaktadır. 2. devre 14 yaşına kadar olan bölüm olup Merkür’ün yönettiği ve çocuğa kendini ifade etme, öğrenme ve iletişimde gelişmeler olur. 3. devre gezegeni Venüs’tür. Bu devrede cinsel duyguların gelişimi ön planda olur ve 21 yaşına kadar etkindir. 4. devre gezegeni Güneş olup karakter gelişimi, kişisel ilişkileri artıran özelliklerde olup 28 yaşına kadar devam eder. 5. devre 35 yaşına kadar olup gezegeni Mars’tır. En dinamik ve etkin zaman dilimini içerir gücü temsil eder. 6. devre Jüpiter olan gezegen 42 yaşına kadar etkili olur keyif ve zenginlik devresidir. Rahat şekilde hayatı yaşama görülmektedir. 7. devre Satürn’e bağlı olunup 49 yaşına kadar bölümü içerir. Bu dönem olgunluk, büyüklük ve sağlık korumanın en üst düzeyde olması gereken bölümdür.

 

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: