Doğru makyaj bir kadını hem daha güzel hem de daha genç gösterir. Makyaj hileleri ile 10-15 yaş daha genç göstermek mümkündür.

Daha genç görünmek isteyen bir kadın bazı makyaj hilelerine başvurabilir. Peki ya 10 yaş genç gösteren makyaj hileleri nelerdir? Adım adım tarif etmeye çalışalım.

İlk Adım: Nemlendirme

Daha genç bir görünüm için öncelikle cilt iyice nemlendirilmelidir. Kuru bir cilt her zaman daha yaşlı bir görünüme sebep olur. Bunun için makyaj setinizden nemlendiricinin eksik olmadığından emin olmalısınız.

Kapatıcı ve Fondöten Uygulaması

Makyaj yaparken uygulanacak kapatıcı ve fondötenin cilt alt tonuna uygun olması gerekmektedir. Yanlış ve dikkatsizce seçilen bir kapatıcı gözaltında gri bir tonda duracağı için daha yaşlı gösterebilir. Kapatıcı sürüldükten sonra mutlaka ve mutlaka bir pudra ile sabitlenmeli, böylece kullandığınız kapatıcının gözaltı çizgilerine dolup kırışık göstermesi engellenmelidir. Fondöten uygularken en önemli nokta uygulayacağınız fırçanın veya makyaj süngerinin suyla hafif nemlendirilmesi gerekmektedir. Böylelikle fondöten daha ince uygulanacağı için cildi daha nemli ve genç gösterecektir. Küçük makyaj hileleri büyük farklar yaratır.

Allık ve Aydınlatıcı Uygulaması

Daha belirgin ve öne çıkmış elmacık kemikleri yüzü daha gergin gösterdiği için bu daha genç bir görünüme sebep olur. Makyaj hileleri için uygulamada kullanılan ürünlerin toz ürün olmamasına dikkat edilmeli özellikle likit ürünler tercih edilmelidir. Sebebi toz ürünler cildi daha kuru gösterdiği için bu sizin için daha yaşlı bir görünüm demektir. Likit aydınlatıcı ile daha taze ve genç bir görünüm elde edilir.

Göz Makyajı

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken ilk detay toz farlar. Toz farlar göz kapağını kırışık gösterebildiği için far olarak krem ve hafif ışıltısı olan farlar seçilmesi daha etkili olacaktır. Özellikle maskara kullanımından önce bir kirpik kıvırıcısı kullanırsanız kıvrılmış kirpikler sizi daha genç ve alımlı gösterecektir. Maskara çok fazla uygulanmamalı, kirpikler yapıştırılmamalı.

  Makyaj Yaparken Bu Hataları Yapmayın

Dudaklar

Küçük makyaj hileleri ile dudaklarınızı öne çıkarabilirsiniz. Dudaklar kadının dışa açılan kapısı gibidir. Dudaklarda koyu renklerin aksine daha doğal ve ışıltılı renkler kullanılmalıdır.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: