Cilt bakımı, her kadının ihtiyacıdır. Yumuşak ve sorunsuz bir cilde kavuşmak ise herkesin istediği bir şeydir. Cildi bakımsız bırakmak, ciltte kuruluğa, istenmeyen lekelere, sivilce ve siyah noktalara neden olabilir. Işıldayan ve dikkat çeken bir cilt için çuvalla para dökmenize gerek yok.  Maliyeti ucuz olan ve evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kürler var.

Bu tariflerle hem zamanınız ve paranız size kalacak hem de pürüzsüz, parlayan bir cilde sahip olabileceksiniz. Bu tariflerle cilt bakımı artık çok kolay…

Muz  Maskesi

Muz maskesi, cilt tipi kuru olan kişilerin uygulaması gereken bir maskedir. Düzenli olarak uygulandığında cildi güçlendirir ve nemlendirir. Bir adet muzu püre haline getirip yüzünüze sürdükten sonra, 10-20 dakika arasında bekletip, cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Soda Maskesi

Soda maskesi, cilt tipi karma ya da yağlı olan kişilerin uygulaması gereken bir maskedir. Cildi temizlemek, arındırmak ve nemlendirmek gibi işlevleri vardır. Sade sodayı parmuk yardımıyla yüzünüze yedirerek ya da elinizle sürerek bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkayarak, basit ama etkili bir bakım yapmış olursunuz.

cilt bakımı

Salatalık ve Bal Maskesi

Salatalık ve bal maskesi de, çilek maskesi gibi tüm cilt tiplerine uygundur. Bu maske cildi düzenler, rahatlatır, besler ve nemlendirir. Yarım salatalığı bir kaşık balla birlikte püre haline getirip yüzünüze sürebilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk suyla yıkayarak pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Zeytinyağı Cilt Bakımı Maskesi

Zeytinyağı maskesi, cilt tipi kuru olan kişilerin uygulaması gereken bir maskedir. Maskenin uygulandığı cildin yumuşamasını, parlamasını ve nemlenmesini sağlar. Bir tatlı kaşığı zeytinyağını yüzünüze oval hareketlerle sürüp biraz beklettikten sonra kuru bir bez yardımıyla yüzünüzü silin. Son olarak ılık suyla yüzünüzü arındırın, cilt bakımı yapmak işte bu kadar basit!

  Cilt Temizliği Yapmanın Kadınları İçin Önemi

 

Çilek Maskesi

Çilek maskesi tüm cilt tipleri için uygundur. Bu maske cildi rahatlatır ve hücreleri besler. Yalnız unutulmaması gereken bir şey vardır. Cilt bakımı yapmadan önce yüzünüzün temiz olmalıdır. 2 yemek kaşığı süzme yoğurdun içine 10 adet çileği atıp blenderdan geçirdikten sonra yüzünüze sürebilir, 10-15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: