Her geçen gün sosyal medyada dolaşan bazı yeni güzellik trendlerine şahit oluyoruz. İtiraf etmeliyiz ki bu tuhaf güzellik anlayışları aşırı olabiliyor.

Örneğin, daha dolgun kaşlar, 90’lı yılların ve 2000’lerin başında gözümüze aşırı gelmiyordu. Bazen bu tuhaf güzellik anlayışları görmeden inanmam diyeceğiniz kadar aşırı ve garip olabiliyor. İşte şu anda sosyal medyada dolaşan en garip güzellik trendleri. Sizde bu trendlere ayak uydurabilir misiniz. Ne dersiniz?

NEON GÖZ KALEMİ

Şimdi, dürüst olmak gerekirse, neon göz kalemi teorisinde çok garip gelmiyor. Vurgulayıcı, cildimizin bazı noktalarını öne çıkarmak için hepimiz parlak şeyleri denemiyor muyuz?  Neon göz kalemi ile, gözlerinizi gerçekten parlıyor gibi görünse de, makyaj dünyasında birçok şey gibi sadece bir yanılsamadır. Tek gereken net beyaz göz kalemi, parlak göz farı, titremeyen bir el ve biraz sabır. Hatta dudaklarınızda yapabileceğiniz bir şey! Dolayısıyla, odayı gerçekten aydınlatan bir görünüme ihtiyacınız olduğunda, tam olarak bunu nasıl yapacağınızı zaten biliyorsunuzdur.

LOLİPOP DUDAKLAR

lolipop-dudaklar

Küçük bir çocukken hepimiz annemizin ablamızın makyaj malzemelerini karıştırmış hatta kapının arkasına geçip onların rujlarını kullanmışızdır. Ama o zaman küçüktük ve bu şekilde lolipop dudaklar yapmışızdır. Ama durun şimdi bir olgun gibi davranın ve bundan vazgeçin.

PARLAYAN SAÇ KÖKLERİ

Zaman zaman kuaföre gidecek vakit bulamayabilir fakat saçlarımızın da parıldamasını isteriz fakat bu kadarı da sizce tuhaf güzellik anlayışları sınıfında ve aşırı değil mi?

BURUN KILI UZANTILARI

Buna yorum yapmak bile istemiyoruz, isterseniz siz yorumlayın. Biz kelime bulamadık.

ÖRGÜLÜ KAŞLAR

Örgülü kaş eğilimi photoshop ile başlayan ve yayılan bir eğilim gibi. Sonraları photoshop ile uğraşmaktan yorulanlar aldılar kalemi koyuldular işe. İşte sonucu.

HER YERİMİZ PARILTILI OLSUN!

Saçımız parıldasın, rujumuz, ojemiz. Peki bu ne şimdi? Bu bir festival olmalı, işe giderken koltuk altı tüylerinizi alamadı iseniz işte size çözüm. Ne diyelim, başka bir kılıf uyduramadık.

  Her Kadının Bilmesi Gereken 16 Hayat Kurtaran Makyaj Hilesi

KULAK MAKYAJI

Anladık küpe takmak istemiyorsun, Marie Claire’e göre bu trend, 2014’ten bu yana var. Ama defilelerde kalsa bizce iyi olur. Düşünsenize işe geç kaldınız makyajınızı tamamlamanız lazım e birde kulağınızın arkası kaldı ne diyelim, yada erkek arkadaşınız ile romantik anlar yaşıyorsunuz ve erkek arkadaşınız kulağınıza doğru ufak dokunuşlar yapmak istedi, sizce nasıl bir tad alırdı? Düşünmek bile istemiyoruz. Başlamadan biten bir romantik gece daha!

3D ( 3 BOYUTLU ) DUDAKLAR

Bu, “makyaj sanatçısı” terimini tamamen yeni bir seviyeye taşıyan bir durum. Hepiniz, makyajı mükemmelleştirmenin çok sabır ve yetenek gerektirdiğini biliyoruz, ancak bazı insanlar için, sadece koyu halkaları gizlemek ya da elmacık kemiklerine parlaklık vermek yetmiyor sanırım.

SAHTE ÇİLLER

Güneşe mağruz kalmadan dikkat çekici çillere sahip olmak istediniz mi hiç. Sanmıyoruz! Ama isterseniz bir kaş kalemi yada dövmeci ( yok daha neler ) sizi bu isteğinize kavuşturabilir. Tabii ki sizinde tuhaf güzellik anlayışları gibi eğilimleriniz varsa…

SAHTE ALT KİRPİKLER

Yok daha neler dediğinizi duyar gibiyiz. Her kadının kirpikleri istenildiği kadar gür ve uzun olmayabilir ve takma kirpik kullanımının da karşısında değiliz fakat sahte alt kirpik ne ola, işte onu anlamış değiliz.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: