Bu küçük 16 hayat kurtaran makyaj hilesi ile hızlı ve etkili bir makyaj deneyimi yaşamanızı ve gecenin starının siz olmanızı umuyoruz.

Çok vakit kaybetmeden 16 hayat kurtaran makyaj hilesi ve detaylarına geçelim. Kolayca uygulayabileceğiniz bu küçük hileler aslında büyük farklar yaratacak. Emin olabilirsiniz.

1. Eyeliner’nizi bir mum yada çakmak yardımı ile jel formuna getirin.

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Siyah, yeşil, bordo, vb.,göz kalemi alın (normal hali genellikle ince, daha zor uygulanacak bir çizgi oluşturur) alev altında bir saniye bekleyin, 15 saniye soğumasını bekleyin. Kaleminizi daha tutarlı ve kalın hatlar yaratmaya hazır.

2. Göz farı gölgesini belirginleştirmek için önce göz kapağını bir beyaz astarla örtün .

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

 Daha az pigmentli göz farı, göz kapağınızda daha renkli görünmesini sağlamak için, Beyaz Parlatıcı ile tüm göz kapağınızın üzerine beyaz opak bir astar çekin. Opak Astar göz farı gölgesini yoğunlaştıracak ve cildinize karşı anında ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

3. Önce kedi gözünüzü çizin ve her seferinde mükemmel bir kanatlı astar uygulaması için açık alanları doldurun.

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

 4. Mükemmel bir kedi gözü oluşturmak için bir kaşık kullanın.

 16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Bir kaşık gövdesini gözünüzün dış köşesine tutarak, düz çizgiyi kedi gözünüzün ilk adımı olarak çizin. Ardından, kaşığı göz kapağına saracak şekilde çevirin ve mükemmel kavisli kanatlı bir etki oluşturmak için yuvarlak dış kenarı kullanın.

5. Gözün dış köşesine eğimli bir hashtag çizin ve sonra anında duman etkisi elde etmek için dağıtın.

16 hayat kurtaran makyaj hilesi 

Gözünüzde kolay bir duman efekti oluşturmak için, gözünüzün dış köşesinden önce bir hashtag sembolü çizin ve ardından dağıtın.

6. Aynı kaşığı doğru maskara uygulaması içinde kullanın.

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Kaşığı göz kapağına saracak şekilde tutun ve maskaranızı normalde yaptığınız gibi uygulayın. Maskara uygularken tortuların cildiniz yerine kaşığın arka tarafında toplandığını göreceksiniz.

  Görmeden İnanmayacağınız Tuhaf Güzellik Anlayışları

7. Yeniden kullanmak için Maskaranız’a bir iki damla tuz çözeltisi ekleyin.

16 hayat kurtaran makyaj hilesi 

Genelde rimellerin kullanım ömrü 3 aydır, sonrasında bakteri toplayıp enfeksiyonlara neden olabilir. Eğer renkleri soluyor ise bir iki damla tuz çözeltisi bunu çözecektir.

8. Kirpiklerinizi daha kolay şekillendirin

 

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Kirpiklerinizi daha kolay şekillendirmek istiyorsanız kirpik şekilendiricinizi saç kurutma makinesi ile ısıtın.

9. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için yarı saydam pudra çok işinize yarayacak.

 16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Kirpiklerinizin daha dolgun ve hacimli görünmesini istiyorsanız maskaradan önce yarı saydam bir pudra ile hafif bir alt tabaka oluşturun.

10. Kirli takma kirpiklere kirpik tutkalını temiz bir saç tokası ucuyla uygulayın.

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Bir saç tokasının ucu ile homojen olarak kirpik tabanına uygulayın ardından tutkalın kullanılabilir hale gelmesi için bir kaç saniye bekleyin.

 11. Dudak renginizin uzun süre etkili kalmasını istiyorsanız öncesinde bunu uygulayın

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Bu süreç biraz zahmetli görünse de uzun ve kalıcı bir etki yaratacaktır. Öncesinde ince bir bez parçası üzerinden beyaz yarı saydam pudrayı dudaklarınızda gezdirin. Sonrasında rujunuzun etkisine inanamayacaksınız.

 12. İlk başta kılavuz olarak üst dudağınıza X çizerek kolayca rujunuzu sürün.

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Dudağınızın üst orta kısmına bir X çizerseniz sonrasında rujunuzu dağıtmadan ve taşırmadan çok rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 13. Göz altındaki koyu halkaları ve şiş gözleri doğru şekilde saklayın.

16 hayat kurtaran makyaj hilesi 

Gizleyicinize ihtiyaç duyduğunuz zamanlar olabilir, en iyi yol,doğrudan doğruya kirpik çizgisinin altından yanağınızın tabanına doğru olan üçgen bir  formasyonda uygulamaktır.Bu şekli gözünüzün altındaki kızarıklıkları ve morlukları gizlemeye yardımcı olur

14. Elmacık kemiklerinizin tam olarak nerede olduğunu bulmak için kılavuzunuz olarak kalem kullanın.

 

16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Herkesin yüzü eşit şekilde değildir, bu nedenle  bronzlaştırıcıyı uygularken en uygun noktayı bulamayabilirsiniz. Bronzlaştırıcıda nereye renk vermeniz gerektiğini ve yüzünüz için doğru açıyı bulmak için bir kalem veya makyaj fırça sapını doğrudan çenenizin ile elmacık kemiği alt noktasına tutun. Doğru yerleşimi bulduğunuzda, konturlu bir fırça kullanarak yüzünüzde bir miktar bronzlaştırıcı toz uygulayın ve doğal olarak görünmesi için rengi dağıtın.

  Kadınları Güzelleştiren Gıdalar

15. Yüzünüzün dış hatlarını, jel kaş kalemiyle işaretleyin çünkü tam olarak uygulamanız gereken noktaları daha kolay belirlersiniz.

 16 hayat kurtaran makyaj hilesi

Bu şekilde hangi noktadan başlayarak hangi noktaya ilerlemeniz gerektiğini kolayca belirlemiş olacaksınız.

 16. Yüzünüzü temiz bir tuvalet kağıdı ile sıkılaştırın

16 hayat kurtaran makyaj hilesi 

Evet ilk başta kulağa kötü gelse de tuvalet kağıdı ve benzeri dokular yüzünüzde birikmiş yağ tabakalarından kolayca arınmanızı sağlayacaktır.

Bu şekilde 16 Hayat Kurtaran Makyaj Hilesi ile hatasız olarak makyajınızı tamamlamış olacaksınız. Bu küçük tüyolar hayatınızı kolaylaştıcaktır eminiz.

İyi eğlenceler….

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: