Diş beyazlatmak, sararmış ve sağlıksız dişleri olan herkesin kavuşmak istediği bir şeydir. Fakat diş ve sağlık merkezlerinde yapılan diş beyazlatma seansları hem pahalı hem de devamlılığı olmayan müdahalelerdir. Diş beyazlatmak, sağlık merkezlerinde yapıldığında, diş minenize ve dişlerinizin yapısına zarar verdiği için çok fazla tercih etmemeniz öneririz.

Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler ile neredeyse hiç para harcamadan sağlıklı ve beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

İşte diş beyazlatmak için evde yapabileceğiniz kolay yöntemler…

 

Karbonat ve Limon Mucizesi

Karbonat dişleri hem temizleyen hem de beyazlaştıran en önemli maddelerden biri. Ağız bakterilerini azaltan ve dişleri inci gibi yapan karbonatı haftalık diş bakım rutininize ekleyerek dişlerinizin hiç olmadığı kadar güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Diş fırçanızın üzerine bir çay kaşığı kadar karbonat serpiştirip üzerine birkaç damla limon suyu sıkın ve dişlerinizi iyice fırçalayın. Bu işlemi uygularken başka bir diş fırçası kullanmayı tercih edin. Haftada en az iki kez uygulayacağınız bu yöntemle beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Gliserin Kullanın

Gliserin ağız içi bakterileri öldüren ve çok daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayan bir madde. Gliserini ağız bakımı için kullanmadan önce dişlerinizi fırçalayın ve daha sonra birkaç damla gliserini diş fırçanıza damlatarak beyazlatmak istediğiniz noktaları gliserinle fırçalayın ve ağzınızı çalkalayın. Bu uygulamayı haftada iki kere yapın ve farkı kısa sürede görün.

Tarçın ve Adaçayı İkilisi

Tarçın ve adaçayı ikilisi diş beyazlatmada kullanılan doğal yöntemler arasında. Diş fırçanızın üzerine biraz tarçın ve biraz adaçayı serperek dişlerinizi fırçaladığınızda dişlerinizin çok daha sağlıklı ve çok daha beyaz olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi haftada en az 2 kere uygulamayı unutmayın.

Çilek ile Fırçalayın

Çilek diş beyazlatma konusuna en etkili meyvelerden biri. Çileği ezerek püre kıvamına getirdikten sonra diş fırçası yardımı ile dişlerinizi fırçalayın ve çileğin diş beyazlatan mucizevi etkisine şahit olun. Bu işlemi etkili hale getirmek için dişlerinizi düzenli olarak beş gün boyunca çilek püresi ile fırçalamayı unutmayın.

  Özgüven Sahibi Bir İnsanda Bulunan Özellikler

Tuz ve Sirkeyi Deneyin

Bir çay kaşığı tuz ile bir çay kaşığı sirkeyi iyice karıştırın ve bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Diş etlerinizin daha sağlıklı olduğunu ve dişlerinizin beyazladığını kısa sürede görebilirsiniz. Uygulamayı haftada üç kere yapabilirsiniz.

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: