Göbek eritmek her kadının çok istediği bir şeydir. Ne kadar zor gözükse bile günlük rutininizde yapacağınız birkaç değişiklik size mükemmel bir karına kavuşturabilir.

Göbek eritmek için dikkat edilmesi gereken bir çok unsur vardır. Yediklerinize ne kadar dikkat ederseniz edin, hareketsiz bir yaşam ile düz bir karına sahip olamazsınız. Spor yapmak için çok fazla vaktiniz yoksa birazdan okuyacağınız bazı yöntemler göbek eritmek için etkili olacaktır.

Göbek Eritmek İçin Yapabileceğiniz Basit Yöntemler

Temizlik Yapın

  • Evinizde ev işlerini elektrikli cihazlar ile değil kendi gücünüzle yapmayı deneyin. Hatta, havanın daha sıcaklık olduğu öğle saatlerinde çamaşır yıkamayı ve ütü yapmayı tercih edin.
  • Acıktığınız zaman, kendi yemeğinizi kendiniz yapın. Kokusu ile doyar ve az yemek yemiş olursunuz.

Kaba Tuz İle Banyo Yapın

  •  Kaba tuz, sizi terleterek vücudunuzdaki fazla suyun dışarı atılmasına, deri metabolizmasının hızlanmasına yardım eder.
  • Banyodan önce, bir bardak kaba tuzu biraz sıcak su ile eritip, karnınızın üzerine sürün. 10 dakika göbeğinize, ellerinizle masaj yapın. Daha sonra sıcak su ile durulayın ve banyonuzu yapın.

Masaj Yaptırın

  • Masaj, karın bölgesindeki yağları eritmek için en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Masaj kremiyle karnınızı ovun. Bu yöntem, karın bölgesindeki yağların giderilmesi için etkilidir.
  •  Masaj, derinin ısısını yükseltip enerji tüketimini artırmanın yanında bağırsak hareketlerini de hızlandırır. Kan dolaşımını hızlandıran masaj fazla suyun da vücuttan atılması için yardımcı olur. Her gün bir masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Yediklerinize Dikkat Edin

  • Normal öğünden önce biraz atıştırma yapın. Bu yöntem iştahınızı kapatır normal öğünde daha az yemek yemenizi sağlar. Ayrıca her gün 15-20 mililitre elma sirkesi içerseniz, bir ay içinde sevindirici bir sonuç alırsınız.
  Diş Beyazlatmak İçin Evde Yapabileceğiniz Yöntemler

Beyninizi Çalıştıracak Aktiviteler Yapın

  • Bir fizyolog, beyin ne kadar çok çalışıyorsa, vücudun o kadar çok enerji tükettiğini ileri sürmüştür.
  • Bu teoriye dayanarak, beyni çalıştırma yolu ile zayıflama yöntemi ortaya çıktı. Bu yöntemde, şişman kişilere kitap okumak, resim yapmak, yazı yazmak, teknik beceri öğrenmek ve matematik soruları çözmek gibi çalışmalar yapmaları önerilmekte.

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: