Kadınların yapmaması gereken bazı hamleler vardır. Bu hamleler kadınların hayatını olumsuz yönde etkileyecek, karakterlerinin oturmasını geciktirecek yanlış eylemlerdir.

Kadınların yapmaması gereken o 7 şey…

Sürekli Özür Dilemeyin

Evet, özür dilemek çok erdemli olduğunuzu ve karşınızdaki insana verdiğiniz değerin egonuzdan daha yüksekte bir yerlerde olduğunu gösterir. Fakat, sürekli özür dilemek kendinize olan saygınızı yitirebilir, hatta haklı olduğunuz konularda  bile sizi güçsüz gösterebilir.

Yalnız Olmaktan Korkmayın

Hayatta kontrolün sizde olduğu bazı durumlar var. Yeni insanlarla tanışmak, yeni ilişkiler kurmak. Yani, asla birini bulamayacağım diye kaygılanmak bir işe yaramayacaktır. Onun yerine daha sosyal olup, umudunuzu kaybetmeyin.

Boşluğunuzu Biriyle Doldurmayın

Sevgilisinden yeni ayrılan ya da yalnızlıktan sıkılan bir kadınsanız, çevrenizdeki yeni teklifleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. Fakat bunu yaparken sizin mantığınıza ve kalbinize uymayan biriyle laf olsun diye bir ilişki başlatmak hem sizi hem karşınızdaki insanı yıpratabilir. Kendinizi bir boşlukta hissediyorsanız, daha çok sosyal aktiviteler yapmaya kendinize zaman ayırmaya çalışın. Bu size daha iyi gelecek.

Fazlalıklarınızdan Utanmayın

Kilo sorunu yaşayan kadınların çoğu, yazın denize girerken, güneşlenirken, etek  ya da şort giyerken vücudundan utanırlar. Fazlalıklarınızdan utanmak, ve yaşamınıza bu şekilde yön vermek sizi psikolojik olarak daha kötü hissettirir. Fazlalıklarınızdan utanmak yerine, vücudunuza uygun ve fazlalıklarınızı kapatacak kıyafetler seçmek daha iyi bir çözüm önerisi olabilir.

Yaptıklarınızdan Pişman Olmak

Kadınların yapmaması gereken şeylerden biri de yaptıklarından pişmanlık duymaktır. Geçmişe takılı kalmak size bir şey kazandırmaz. Hatalarınızın farkında olun, ders alın ama takılıp kalmayın. Yoksa sizi bekleyen gelecek günlerin tadını çıkaramazsınız.

Yemeği Düşman Olarak Görmeyin

Yemekler, kilo almak kadınların en korkulu rüyaları arasındadır herhalde. Ama şunu da bilmek gerek ki, yemeği düşman olarak görüp hayatınızdan çıkarmak yerine, sevdiğiniz besinleri dozajında tüketerek sağlıklı beslenmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

  Güzellik Sırlarınız İçin: Limonun Faydaları

Önemli Olaylar İçin Zaman Sınırı Koymak

Hayatınızın aşkını ne zaman bulacağınıza, ne zaman bebek sahibi olacağınıza ya da hayallerinizi süsleyen işe ne zaman gireceğinize bir zaman sınırlaması koymak sizi hayal kırıklığına uğratmaktan başka bir şey yapmayacaktır. Anı yaşayın. Hayat sürprizlerle dolu!

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: