Güzelliğinize önem veriyor ve sağlıklı görünen kaşlara sahip olmak istiyorsanız biraz emek vermeniz şart. Evde de kendiniz bazı yöntemleri uygulayarak kaş bakımı yapabilirsiniz. Kaş uzatmak ve kalınlaştırmak için bazı yöntemler vardır. Birazdan okuyacağınız bilgilerden faydalanarak kaş bakımı yapabilir, dolgun ve ifadenizi güçlendirecek kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş bakımı yaparak, kaşlarınızda yaşayabileceğiniz seyrelme, dökülme sorunlarına çare bulabilir, kaşlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kaşlar çeşitli sebeplerle dökülebiliyor. Kadınları mutsuz eden bir diğer durum ise, kaşlarda meydana gelen seyrelmelerdir.

Kaşlarınıza Masaj Yapın

Kaşlar, tıpkı saçlar gibi dibinde kan akışından etkilenen tüylerdir. Bu sebeple kaşlarınıza masaj yapmanız önemlidir. Fazla bastırmadan, nazik hareketlerle 10-15 kere masaj yapmanız yeterli olacaktır. Kaşlarınıza masaj yaptığınızda, kan akışını hızlandırmış olursunuz. Daha çok oksijen kaş tüylerinin diplerine gider ve kaşlar daha hızlı uzar.

Hint Yağı Kullanın

Hint yağı, sağlıklı kaşlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Hint yağı ve zeytinyağını karıştırarak kaşlarınıza yedirin ve masaj yapın. Bu karışım için her iki yağdan da ikişer damla yeterlidir. Karışım kaşlarınızda en az beş dakika kaldıktan sonra, durulama işlemine geçebilirsiniz. Hint yağını aktarlardan bulabilmek mümkün.

kaş bakımı

 Kaşlarınıza Vazelin Sürün

Vazelin, yağlı ve yumuşak yapısı ile cilde ferahlık veren bir maddedir. Bu sebeple kaşlarınıza onunla bakım yapabilirsiniz. Parmağınıza ya da temiz bir pamuk parçasına koyacağınız vazelini, kaşlarınızda uzamasını istediğiniz bölgeye sürün. Bu işlemi yatarken yapabilirsiniz. Siz uyurken kaşlarınız vazelin sayesinde beslenir. Sabah kalkınca da kaşlarınızı temizleyebilirsiniz. Haftada en az iki gün bu uygulama yapılabilir.

Proteinli Besinler Tüketin

Protein, vücudumuz için çok önemli. Hücrenin yapıtaşlarından biri olan protein yeni kaş oluşumuna yardımcı olur. Proteinli besinler tüketerek kaşlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Yumurta, yeşil mercimek, tavuk eti, kırmızı et, yoğurt, süt, badem gibi birçok besin protein içermektedir. Daha çok protein alarak hem kaş sağlığınız hem de genel sağlığınız daha iyi duruma gelecektir.

  Kadınların Yapmaması Gereken 7 Şey

Kaşlarınızın bakımını ihmal ettiğinizde,  dolgun olmayan, sönük görünen kaşlarınız olur. Kaşlarınıza yapabileceğiniz bakımları uygulayarak, siz de daha sağlıklı kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaşlarınızın bakışlarınızı bile değiştireceğini unutmayın.

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: