Makyaj teknikleri her cilt ve yüz yapısında değişiklik göstermektedir. Dolgun ve küçük dudaklar için nasıl farklı teknikler uygulanıyorsa büyük gözler ve küçük gözler için farklı renkler ve farklı yöntemler uygulanır.  Çünkü her göz yapısının kendisine göre bir makyaj tekniği vardır. İşte büyük gözler için makyaj önerileri…

Büyük Gözü Küçük Gösteren Makyaj Teknikleri

Eğer gözünüzün büyük olmasından şikayetçiyseniz ve biraz daha küçük göstermek istiyorsanız, bu pratik birkaç detay ile mümkün olabilir. Makyaj teknikleri ile gözlerinizi daha ufak gösterebilmenin en basit çözümü siyah renklerde ya da kahverengi tonlarda bulunan göz kalemi kullanmaktır.

Siyah ve Kahverengi Kalemi Yanınızdan Ayırmayın

Siyah ya da kahverengi göz kalemini göz içine uyguladığınızda göz bebeklerinizle aynı renkte bir görünüm sağlayarak, gözlerinizin küçük gözükmesini sağlayabilirsiniz.  Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu yöntem büyük göz görüntüsü istemeyenler ya da büyük gözler için uygun bir yüze sahip olmayan kişiler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Beyaz ve Ten Rengi Kalemden Kaçının

Gözünüzün içine beyaz ya da krem rengi kalem sürmek tam tersine gözünüzü büyük göstereceği için, bu teknikten kaçınmalısınız.

Ruj ve Dudaklar

Büyük gözlü kadınlara yakışan en iyi dudak rengi mat ve koyu renklerdir, bu renklerden kahverengi, bordo tonları veya şeftali rengi tonlarını uygulamak yüzünüze daha hoş bir görünüm sağlayacaktır. Büyük gözlü bayanlar açık tonlardan kaçınmalıdır, genel olarak koyu tonlar kullanıldığında hoş bir görüntü sağlamasının yanı sıra gözlerinizle uyumlu olacak bir renk seçtiğinizde dağıtarak daha güzel bir görüntü yakalanabilir ” herkese yakışmayabilir, göz rengine göre değişir ”

Kirpikler

Büyük gözlerde dolgun kirpikler idealdir, kirpik kıvırma aletini kullandıktan sonra eğer dolgun bir görüntü elde edemediyseniz kirpiklerinize uygun renkte göz kalemiyle aralarını çizerek doldurduğunuzda kirpikleriniz daha dolgun bir hal alacak ve hoş bir görüntüye sahip olacaksınız.

  Ruj Sürerken Bu Hataları Yapmayın
Rimel

Büyük göz makyajlarında rimel genelde dışa doğru uygulanır, küçük gözlerde hoş bir görüntü vermese de büyük gözlerde dışa doğru uygulanan rimel hoş bir görüntü sağlar. Eğer küçük gözlere sahipseniz bu makyaj yöntemini uygulamanızı tavsiye etmeyiz ki zaten gözlerinize bunu uyguladığında hoş durmadığını sizlerde görebilirsiniz, iri gözler için idealdir.

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: