Ruj sürerken yapılan hatalar makyajınızı bir anda mahvedebilir ve sizi komik bir duruma sokabilir.

Ruj sürmek kolay gibi gözükse de makyaj hatalarının en çok yapıldığı bölgelerden biri dudaklardır. Bu hataları yapmamak ve gösterişli dudaklara sahip olmak için ruj sürerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. İşte ruj sürerken yapmamanız gereken hatalar…

Dudaklarınıza Bakım Yapmamak

Cildinizi nemlendirirken dudaklarınızı da nemlendirmeyi unutmamalısınız. Kurumuş ve çatlamış dudakta ruj, kötü bir görünüm yaratır. Bir dudak nemlendiricisiyle veya bitkisel yağlarla dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Ayrıca arada bir dudaklara peeling yapmak da ölü derilerden kurtulmanızı sağlar ve dudaklarınızı pürüzsüzleştirir. Böylece sürdüğünüz ruj, dudaklarınızı daha güzel bir görünüme kavuşturur.

ruj sürerken

Dudak Kalemi Rengini Yanlış Seçmek

Ruj sürmeden önce dudak kalemi uygulamak hem dudak hatlarınızı belirginleştirir hem de rujun altına sürüldüğünde kalıcılığını artırır. Ancak dudak kalemi rengine doğru karar vermek gerekir. Ruj ile dudak kaleminin arasında bir-iki ton renk farkı olmalıdır. Aksi takdirde doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkabilir.

Rujdan Önce Bir Şey Sürmemek

Rujun daha kolay sürülmesi ve daha kalıcı olması için makyaja başlamadan önce dudaklarınıza baz uygulayın. Aynı zamanda nemlendirici özelliği olan bazlar dudaklarınızı kusursuz bir görünüme kavuşturur.

Ruj Sürmeye Yanlış Yerden  Başlamak

Ruj sürmeye, dudağınızın ortasından başlayın. Daha sonra dışa doğru devam edin. Böylece daha kolay ve daha güzel sürebilirsiniz.

Ruju Sürdükten Sonra Yedirmemek

Ruju sürdükten sonra dudaklarınızı olduğu gibi bırakmamalısınız. Dudaklarınızın ruju iyice emebilmesi için dudaklarınızı birbirine değdirerek sürtün. Böylece daha doğal ve daha etkili bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Yanlış Ruj Rengi Seçmek

Rujun ten renginize uygun renkte olması çok önemlidir. Dudaklarınız nemli, baz veya kalem uygulanmış olsa bile, yanlış ruj seçimi kötü bir görünüm için yeterlidir. Bu nedenle ruj seçerken ten renginizi göz önünde bulundurmalısınız.

  10 Yaş Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Makyaj çoğu kadın için vazgeçilmezdir. Ten ve göz makyajı bazı günler atlansa bile ruj kadınların tamamlayıcısı gibidir. Ruj sürmek diğer makyaj malzemelerine göre daha pratiktir. Ancak ruj sürerken yapılan bazı hatalar kötü görünmenize sebep olabilir. Özellikle ten ve göz makyajını hafif tutup dudakları ön plana çıkarmayı seviyorsanız ruj sürerken daha dikkatli olmalısınız.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: