Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemidir.

Zaman içerisinde yüzde ve vücutta özellikle yüz ve boyun kısmında sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kolajenin azalmasıdır. Bunun için birçok estetik yöntem olmakla birlikte en kolay yöntemlerden biri ameliyatsız yüz germe yani örümcek ağı estetiğidir.

Örümcek Ağı Estetiğinin Temel Prensibi

Örümcek ağı estetiği uygulamasında, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna tıpkı örümcek ağı gibi işlenir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz örümcek ağı estetiği temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar. Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Örümcek Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etki, yöntem ve işleyiş mekanizması farklıdır.

 Örümcek Ağı Estetiği Yaptırmak İçin Uygun Musunuz?

– Yüzünüzde kırışıklıklar var ise,

– Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise,

– Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise,

– Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise,

– Çene altındaki cildiniz sarkıyor isev – Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız,

Örümcek Ağı estetiği yaptırabilirsiniz.

 Örümcek Ağı Estetik Muayenesi Nasıl Yapılır?

Estetik ve Plastik Cerrahı sizi muayene ederek ameliyat öncesi fotoğraflarınızı çeker. Muayene esnasında doktorunuzla medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız. Doktorunuz edindiği tüm bilgiler ile sizin ameliyatınızın tüm değerlendirmelerini yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır.

  Kadınları Güzelleştiren Gıdalar

 örümcek ağı estetiği

 Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır. İşaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş ipler enjekte edilir.  İpler reaksiyon olarak vücuda büyüme reaksiyonu içeren kollajen ürettiği için germe etkisi çifte katlanmış olur. Uygulama sonrası aradaki fark hemen görülebilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olarak, cildiniz giderek daha çok gerilecektir. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görülebilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürebilir. Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.

 

 Örümcek Ağı Estetiğinin Avantajları

– Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulaması

– Ağrısız uygulama

– Tedavi sonrasında makyaj yapabilme

– İnce kırışıklıkları giderme

– Basit ve güvenli

– Anında iyileşme

– Lokal anestezi altında uygulanır

– İz kalmaz

– İstenirse uygulama tekrarlanabilir

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: