Saç bakımı yaparken saçın yağ ve nem oranı oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle saçınızın yağı yetersiz ise bitkisel yağları kullanarak buna engel olabilir saç yağ seviyesini en iyi şekle gelmesini sağlayabilirsiniz. Saçın bitkisel yağlar ile beslenmesi saçın gür olması için etkili bir yöntemdir. Saçı yağ ile masaj yaparak bakımını üstlenmek saç dersinin daha aktif olarak çalışmasını ve hücrelerin günlük olarak yenilenmesine yardımcı olur. Bu nedenle az sonra sizlere önereceğimiz saç dolgunlaştırıcı bitkisel yağlar hakkında temel bilgilerden söz edeceğiz.

Zeytinyağı Saçın Dökülmesini Önlüyor !

Evde bulundurduğunuz doğal saf zeytin yağının saçınızda ne kadar gerekli bir besin olduğunu biliyor muydunuz ? Günlük olarak beslendiğiniz zeytin yağı nasıl iç sağlığınıza en iyi sonuçları veriyor ise inanın saç sağlığınız için de sizlere en kesin sonuçları sunuyor. Zeytin yağında bulunan vitaminler ve özellikle içinde bulunan yüksek E vitamini saç dokusu için inanılmaz onarıcı bir etkiyi sahiptir.Zeytin yağı saçı onarırken aynı zamanda besliyor. Özellikle kuru ve yıpranmış saçlara maruz kalmış ve koparak dökülmelerin önüne geçiyor. Kepek sorunu yaşayanlar için mucizevi etkisini en iyi şekilde gösteriyor.Saçta yanma ,kaşınma çeşitli alerjilere sebebiyet veren her durumda tedavi edici özelliğini ele alıyor. Kısacası zeytinyağı ile saça yapılan bakımlar ve masajlar saç dokusunu besleyerek gür ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza aracı oluyor.

Saç bakımı olarak zeyitnyağı kürü oldukça faydalıdır. 6 diş sarımsağı soyup iyice ezin. Daha sonra bir kasenin içine yarısı kadar zeytin yağı ekleyin. Ezdiğiniz sarımsakları içinde karıştırın ve bir yumurta sarısını beyazında ayırarak ekleyin. Bu karışımı iyice çırpın ve istenilen kıvama gelmesini sağlayın. Aradaki farkı görebilmeniz için bu kıvamı saçınızda uygulamanız gerekir. Uygulama moduna geçtiğinizde saç diplerinize masaj şeklinde her tarafını ıslatacak şekilde sürün ve en az yarım saat bu kürün saçınızda beklemesine izin verin. Yarım saat sonra sarımsak özlü bir şampuan ya da kullandığınız herhangi bir şampuan yardımı ile masaj yaparak saçınızı iyice yıkayın. Saçınızı kuruladıktan hemen sonra saçınızın ne kadar yumuşadığını fark edeceksiniz. Saçınız her zamankinden daha dolgun ve parlak görünüyor. Bu uygulamayı haftada bir kere yapmanız saçınızın yağ ve nem dengesinin en iyi şekle gelmesine yardımcı olacaktır.

  Saç Sağlığı İçin Yapmanız Gereken 7 Öneri

Yılan Yağı Ya da Yılan Yağlı Sabun Kullanımı Saçı Uzatıyor !

Yılanın derisinden elde edilen yılan yağı saçlar için oldukça kuvvetli bir ilaçtır. Cansız, mat ve sönük saçlara sahip olanlar yılan yağını içine hiç bir şey katmadan doğal bir şekilde hafta 2 kere olmak kaydı ile kullanabilirler. Yılan yağını direk olarak saç diplerine uygulamak yeterli olacaktır. Eczane ve ya aktarlardan rahatlıkla bulacağınız yılan yağını satın alabilir ve ya direk yılan yağlı sabun alarak saç bakımlarında kullanabilirsiniz. Bir ay içinde saçlarınızda var olan değişimlere sizlerde inanamayacaksınız. Güzel ve hızlı uzayan saç bakımı için içeriğinde yılan yağı etkin şampuan ,sabun ve ya direk yağını kullanarak saçınızın onarılmasına ve sağlıklı bir şekilde uzamasına katkıda bulunabilirsiniz.

Doğal Argan Yağı Saçı İnanılmaz Besliyor !

Eczanelerden rahatlıkla temin edeceğinzi argan yağı saç bakımı kirpik ve kaş bakımı için özel etkin maddeler barındırdığından kısa zamanda saçlar,kaşlar kirpikler hızlı bir şekilde uzuyor. Dilerseniz alacağınız argan yağını şampuanınıza ekleyerek saçınızın sürekli bu yağdan beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.Unutmayın doğal argan yağı saçı inanılmaz şekilde besliyor.

Doğal Badem Yağı İle Mükemmel Saçlar

İçerisinde yoğun miktarda omega 3,E ve D vitamini bulunan badem yağı sağlık için son derece yararlı bir besindir. Bunu iç sağlığınızda kullandığınızda birçok olası kanser hücrelerinin önüne geçiyor üstelik zeka ve beyin gelişimin sağlığını korumak amaçlı alıyorsunuz. Bir de bunu saçınızda deneyin ve bu besini saçınızda direk olarak almasını sağlayın. Badem yağı ile masaj saçın hücrelerini canlandırıyor kan dolaşımını hızlandırarak saçın hızlı bir şekilde uzamasına katkıda bulunuyor. Sağlıklı saç,kirpik,kaş bakımı için badem yağı ideal bir seçimdir.

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: