Saç rengi seçimi yaparken ya da saç renginizi değiştirirken uymanız gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterlere uymak size yakışmayacak saç rengi riskini en aza indirir. Saçlarınızdan sıkıldıysanız, doğru ve çarpıcı bir saç rengi seçmeniz gerekiyorsa birçok etmene dikkat etmeniz gerekir.

Saç rengi seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler…

Saç Yapınıza Uygun Rengi Seçin

Saç rengi seçimi yaparken saçlarınızın yapısına göre renk seçmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Kalın telli saçlarınız varsa koyu renkler daha iyi görünecektir. Gür saçlarda açık sarılarla uğraşmak çok zor olacaktır. İnce telli saçlara ise kumral, karamel, sarı gibi renkler uygulanabilir.

Çabuk Yağlanan Saçlara Koyu Renk

Açık saç rengi saçlarda, saçların yağlandığı çabuk belli olur. Eğer her gün banyo yapsanız bile saçlarınız yağlanıyor koyu renk tercih edin.

Ten Renginize Göre Saç Seçin

*Beyaz tenli bayanlar  saç rengi seçimi: Kızıl, koyu kahve, kumral ve orta sarı renkler sizin için idealdir. Çok açık sarıları seçerseniz her gün makyaj yapmanız gerekiyor. Aynı şekilde siyah içinde.

*Buğday tenli bayanların saç rengi seçimi: buğday tenli bayanlar sarı, kumral, siyah, kızıl gibi renkleri tercih edebilir. Ama burada dikkat edilmesi gereken tenin yaz aylarında yanık olmaması. Sizin her zamanki ten renginiz çok önemlidir.

Öncelikle açık sarı ve sarılardan uzak durmalısınız. Açık tonlar istiyorsanız karamel, fındık kabuğu sizin için idealdir. Çikolata kahvesi saç rengi, koyu kahve, siyah, koyu kumral sizin için en ideal saç renkleridir.

Göz Renginize Göre Hangi Saç Rengi?

Saç Rengi Seçimi Yaparken:

Göz rengine göre saç rengi biraz hassas bir konudur. Çünkü burada ten rengi, göz rengi ve saç rengi uyumu aranmalıdır.

*Mavi gözlü bayanlar  saç rengi nasıl olmalıdır: Bildiğimiz gibi mavi gözlü bayanlara her renk saç yakışır. En ideal renkler, siyah, sarı, açık kumral ve kızıldı.

  Saç Sağlığı İçin Yapmanız Gereken 7 Öneri

*Yeşil gözlü bayanların  saç rengi nasıl olmalıdır: Ten renginiz buğday ise kızıl, açık sarı, bal kumral, bakır gibi renkler uygun olacaktır. Eğer yazın bronzlaşmış bir teniniz var ise koyu tonlar tercih edin.

*Bal rengi ve ela gözlü bayanların saç rengi nasıl olmalıdır: En yakışan renkler, kumral, bal sarısı, altın kahve ve  doreleri saçlardır.

*Siyah göz rengi bayanların saç rengi nasıl olmalıdır: Siyah, sarı, kızıl gibi gözlerinizi ön plana çıkartacak renkler seçmeniz daha doğru olacaktır.

Bir an saçlarınızı çok açık renk veya çok koyu renk yapmayın. Çevrenizde olmamış, eski saç rengin daha güzeldi gibi yorumlar almanıza sebep olacaktır. Bir kaç ton açarak veya koyu renk yaparak devam edin.

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: