Saçlar daha da önemlisi Sağlıklı Saç hem bayanlar hem erkekler için hayati bir öneme sahiptir. Kimilerinin en önemlisidir. Saç güzelliği burada kilit taşıdır. Sizi paspal gösterebileceği gibi çok havalı da gösterebilir.

Aynı zamanda gelir kaynağınız bile olabilir. Bu kadar öneme sahip saçları nasıl daha da güzelleştirebilirsiniz? Bunlardan biri saça canlılık kazandırmaktır. İnternet’te saça canlılık kazandırma yazıldığında karşınıza bir sürü saç maskesi çeşidi ve tarifleri çıkmaktadır. Bazıları kimyasal bazıları ise doğal yollardır. Bu yazımızda kimyasallara başvurmadan önce birkaç tane doğal maskenin üzerinde duracağız. Tarçının, limonun, zeytinyağının saça iyi geldiği çokça bilinen ve uygulanan bir gerçektir. İlk olarak tarçın maskesi üzerinde duralım. Bu baharatın yararı say say bitmemektedir. Saçları canlandırırken aynı zamanda birkaç ton renk açma özelliği de vardır. Peki, saça nasıl canlılık kazandırmaktadır? Sağlıklı saç görünümü nasıl elde edilir?

1. Tarçın Maskesi

Bir-iki yemek kaşığı tarçını bir kaba boşaltıyoruz. Bir iki damla sirke damlatıyoruz. Elma sirkesi tercih edilmektedir. Daha sonra bir tatlı kaşığı da zeytinyağı döküyoruz ve karıştırıyoruz. Kulak memesi kıvamına gelene kadar devam ediyoruz. Eğer istediğiniz katılığa ulaşamadıysanız biraz daha tarçın ekleyebilirsiniz. Daha sonra saçları biraz nemlendirip, tarçınlı maskeyi saçlara uyguluyoruz. Saçların her yerine uygulandığına emin olmak için isterseniz dar aralıklı taraklar ile saçınızı tarayabilirsiniz. Yayıldığını gördükten sonra saçını bone aracılığıyla en az 2 en fazla 8 saat aralığında kapatıyorsunuz. Bonenin hava almaması gerekmektedir. Eğer bir yanma hissederseniz saçlarını yıkamanız gerekmektedir. Düzenli olarak 4-6 hafta uyguladığınızda gözle görünür sonuçlar elde edeceksinizdir.

2. Zeytinyağı Maskesi

Kurumuş ve yıpranmış saçlarınız var ise bu maske tam olarak size göre. Zeytinyağının olumlu etkisi çok yaygındır. En iyi canlandırma yöntemlerinden biridir. İki çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Ilık hale geldiğinde ocaktan alın. Saçlarınıza ve saç derinize masaj yaparak yedirin. Saç uzunluğunuza göre bir havlu seçin ve ılık suda ıslatın. Daha sonra bunu bone gibi kullanarak saçınızı örtün. Havlu soğuduktan sonra saçlarınızı yıkayın. Bu işlemi 3 hafta daha tekrarlayın.

  Saç Rengi Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: