Bu içeriğimizde sizlere aşk acısı nasıl geçer ve neleri yapıp neleri yapmamamız gerekiyor onları anlatacağız.

Aşk; başlanıçta dünyanın en güzel duygusu olmakla birlikte insana huzur, mutluluk ve neşe hissettirirken bitiş sürecinde acı, hüzün, nefret hatta yıkım gibi duygular hissetirir. İnsan başlangıçta bu ayrılığı kabullenmek istemez ve bu acı hiç bitmeyecekmiş gibi gelebilir. Aşk acısıyla, çaresizlik, yalnızlık ve terk edilme duyguları yoğunlaşmakla birlikte insana hayatının en büyük acısını yaşıyormuşçasına kötü hissetirir. Peki ya aşk acısı nasıl geçer?

Neler Yapılmalı?

İnsanın herhangi bir şeyi unutabilmesi mümkün değildir. İnsanın başına her şeyin gelebileceğini kabullenmek gerekir. Geçen zaman unutmaya değil, çekilen acıyı yatıştırmaya yarar. Bu nedenle böyle bir süreçte yapılması gereken şey, zamana bırakmaktır. Bu zaman içerisinde farklı meşguliyetler bulmak faydalı olacaktır. Zihni sürekli aynı acıyı yaşamaktan uzak tutmaya yarayacaktır. Bu süreçte eski sevgiliyi unuturum ümidiyle başka aşklara yelken açmak doğru bir davranış olmayacaktır. Aşk acısı çekerken bireyin yapması gereken en önemli şey, onu hatırlatan şeyleri hayatından çıkarmak olacaktır. Hediyeler, mesajlar gibi onu hatırlatan ne varsa bir bir ortadan kaldırılmalıdır. Ayrıca, sosyal medya üzerinden takip edilmemelidir. Bu süreçte içe kapanmak yerine sosyalleşmeye çalışmak çok önemlidir. Bu şekilde bireyin dikkati başka şeylere yoğunlaşacaktır ve iç dünyasındaki düşünceler ağırlığını yitirecektir. Eski sevgiliyi çağrıştırmayacak yeni bir hobi edinmek de faydalı olacaktır. Ayrıca eski sevgiliyi düşünürken, onu kaybetmiş olmak duygusu insana genelde güzel anıları çağrıştıracaktır. Bu sebeple kötü anılara yoğunlaşmak gerekmektedir. Eski sevgilinin kötü yönlerini düşünmek bu acıdan kurtulabilmeye vesile olabilmektedir.

Neler Yapılmamalı?

Öncelikle; ‘onu ömür boyu unutamam’, ‘ondan başkasıyla asla olmaz’ gibi düşüncelere girmemeye çalışmak gerekir. Her insanın bu tür acılar yaşadığını kabullenmek ve bunu atlatacağına inanmak önemlidir. Sürekli eski sevgiliyle geçirilen güzel anılar düşünülmemelidir. Bir yere kapanarak, herkesten uzak durmak ve iç dünyaya yoğunlaşmak bu acıyı arttıracaktır. Bu nedenle bireyin kendini sosyal çevreden soyutlamaması gerekir. Onu hatırlatan şarkıları dinlemek, onun verdiği bir eşyayı saklamak, onu sosyal medya gibi ağlardan takip etmek bu süreci atlatmada zorluk yaratacaktır. Eski sevgilinin ‘arkadaş kalalım’ önerisini kabul etmek de ayrılığı kabullenmeyi zorlaştıracaktır.

  Erkekleri Kendinize Bağlamak İçin Yapmanız Gerekenler

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: