İlişkilerde geçen zaman alışılmışlık duygusuyla birlikte ilk günkü heyecanı alıp götürebilir… İşte Aşk Tazelemek İçin 5 Öneri

Özellikle uzun soluklu ilişkilerde her iki taraf veya taraflardan biri bu hissiyatı yaşamaktadır. İlişkisini kaybetmek istemeyen ve o yıpranmış, eskimiş hatta kaybolmuş ilk gün heyecanını tekrar kazanmak isteyenlerin deneyebileceği bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri Aşk Tazelemek İçin 5 Öneri başlığında toplayacak olursak;

1. ‘Seni seviyorum’ demekten çekinmeyin:

Duyguları dile getirmek her ikili ilişkide yapıcı bir davranış olmaktadır. Özellikle tartışmalı geçen dönemlerde bu cümleyi kurmak büyük bir kurtarıcı olacaktır. Sevginizi, farklı yollarla da gösterebileceğinizi unutmayın. En basiti, küçük bir öpücük bile etkisini gösterecektir.

2. Birlikte daha çok zaman geçirin:

Özellikle uzun süreli ilişkilerde taraflar kendi çevrelerine yoğunlaşabiliyor ve giderek birbirleriyle daha az görüşmeye başlayabiliyor. Bu tür durumlarda araya özlem duygusundan daha fazlası girebilir. Birlikte geçirilen zamanları arttırmak bağlılık duygusunu güçlendirir.

3. Kaybetme korkusunu yitirmeyin:

Aşk öyle bir çelişkidir ki, hem en güzel hem de en korkunç duygudur. Kaybetme korkusuyla sevmek karşınızdaki insana verdiğiniz kıymeti güçlendiren yegane şeydir. Kaybetme korkusunun her daim var olması ilişkinin devamlılığı için çok önemli olmaktadır. Bu duyguyu canlandırmanın en etkili yolu, birlikte geçirilen güzel anıları hatırlayarak taze tutmaktır.

4. Aranızdaki dengeyi koruyun:

İlişkilerde bireylerin birbirine özgürlük tanıması ve kendilerine özel alanlar yaratması da önem arz etmektedir. Her iki tarafın kendilerine has ilgi alanları olabilir. Bireylerin birbirlerinde bunları kısıtlaması ilişkiyi durma noktasına getirebilir. Bu sebeple ne sürekli birlikte zaman geçirmek ne de gereğinden fazla ayrı kalmak doğru olmayacaktır. Her şeyde olduğu gibi ilişkide de orta kararı bulmak gerekmektedir.

5. Yenilikçi olun:

İlişkilerde tarafların birbirleriyle ilgili neyi sevip neyi sevmediğini bilmeleri önemlidir. Bunu bilerek, karşı tarafın sevdiği ve yapmaktan hoşlandığı şeylerle alakalı yeni aktiviteler geliştirebilirsiniz. Eğer partneriniz heyecana ve yeniliklere açık bir yapıdaysa daha önce yapmadığınız şeyleri yapmayı veya gitmediğiniz yerleri gezmeyi önerebilirsiniz. Sürekli rutin etkinlikleri yapmak insana ‘alışma’ duygusunu aşılayacağı gibi ilişkiyi de sıkıcı bir hale getirebilmektedir.

  Yatak Odanız İçin Romantik Dekorasyon Fikirleri

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: