Cinsel hayatınızı anlamlı hale getirmenin 13 basit yolu, size monoton cinsel yaşamınızı heyecanlı hale getirmeyi, partnerinizi anlamanıza yardımcı olacak.

Tensel temas önemlidir! Cinsel hayatınızı anlamlı hale getirmenin 13 basit yolu, birliktelikte hiç aklınıza gelmeyen faydalarının sizi ne kadar şaşırtacağına ve eğlenceli bir cinsel beraberliğin hayatınıza anlam katacağına şahit olacaksınız. Mastürbasyonun gençleştirme gücünün yazarı William Kolbe, “Cinselliğin fiziksel ve zihinsel sağlığımız için nasıl bir temel olduğunu anlayın  ve öğrenin, üreme ve haz verici işlevlerden çok daha fazlasını gerçekleştirebileceğinizi anlamalısınız” dedi Bunu yapmanın bir yolu, büyük vücut işlevlerinizi yöneten büyük endokrin ekseninizi ve sinir sisteminizi harekete geçirmek için hem yalnız hem de çift cinsel aktiviteyi keşfetmektir. ” Aşk hormonları, kas ve kemik kütlesi, erkek ve kadın özellikleri, cinsel sürüklenmenin yanı sıra belirli bilişsel işlevler ve hafızanın tutulmasında yer alıyor. Vücudunuzun nasıl çalıştığını anlamak gerçekten cinsel aktiviteden zevk almak için iyi bir ilk adım olacaktır.

Sağlık sorunlarınız ile ilgili sinyaller

Sağlık sorunlarınız ile ilgili sinyaller

Cinsel sağlık ve genel sağlığın el ele olduğunu unutmamak önemlidir. “Önleme ve tipik kronik hastalıkların tedavisi açıkça daha iyi cinsellik ile ilişkilidir” Örneğin birliktelik sırasında çok mu yoruldunuz? Anemi (düşük kan sayımı) değerlerinizi kontrol ediniz, kimileri için ciddi yorgunluk ve nefes darlığına neden olabilir ve gerekiyorsa demir yönünden zengin gıdalar veya demir takviyeleri çözüm olabilir.

Vajinal kuruluk ve cinsel ilişki sırasında ağrı çekiyorsanız, tedavi edilmemiş hipertansiyon ( yüksek tansiyon ) veya koroner arter hastalığı olabilir. “Şeker seviyesinin kontrol dışı kalması, cinsel ilişki sırasında kaşıntı, akıntı, enflamasyon ( iltihaplanma ) ve rahatsızlığa neden olan kronik vajinal enfeksiyonlara yol açabileceğinden diyabetik olmadığınızdan emin olunuz ve tedavi yollarını araştırın.

Geleneksel tavırlardan uzaklaşmayınGeleneksel tavırlardan uzaklaşmayın

 

Psikolog ve klinik profesyonel danışman Nikki Martinez, “İnsanlar birbirlerine olan yakınlıklarını artırdıklarında, öpüşme ve sarılma gibi basit eylemler ile birbirlerine sevgi ve samimiyetle yaklaşıyorlar” diyor Nikki Martinez, “Hiçbir şey bu duygunun üstesinden gelemeyeceği kadar vahim değildir, yalnızca birbirinize ilk günlerdeki cazibenizi hissettiğiniz günlere ve  başladığı temellere geri dönmeniz ve modunuzu yukarı çıkmanız gerekiyor.” Başka bir deyişle, genç davranın, anlayın, fakat beraber olmayın. Dürüstlük ve cazibe yaratın; gerisi çorap söküğü gibi, diyor.

Sevişme öncesi ruh halinizi dengeleyin

Sevişme öncesi ruh halinizi dengeleyin

Büyük olasılıkla ön sevişmenin önemini duymuşsunuzdur. Fakat Journal Of Sex Research’de yayınlanan yeni bir araştırmada, bu durumun önemini daha da üst seviyeye çıkarıyor. Araştırmacılar, cinsel uyarılma ve arzu ön sevişme yoluyla zirveye ulaştığında hem erkek hem de kadınların daha keyifli orgazmlar yaşadıklarını buldu . Ancak bu ön sevişmenin hiçbir şekilde cinsel olması gerekmez. İlişki ve görgü uzmanı ve yazar, Nisan Masini , “Bir masaj yaptırmanın, gevşeyerek birlikte vakit geçirmenin ya da mum ışığında akşam yemeğinin keyfini çıkarmanın mutlaka cinsel yaşamınıza bir kıvılcım çakmaya yardımcı olacaktır” dedi .

Çorap giymek

Çorap giymek

Tamam, bunun garip geldiğini kabul ediyoruz, fakat İsveç’te yapılan bir araştırma , kadınların ayaklarının üşümesinin orgazm yaşamsını zorlaştırdığını buldu.

Yatak odanızda hayatınızda yapmak yada yapmamak istediklerinizin listesini yapın

Yatak odanızda hayatınızda yapmak yada yapmamak istediklerinizin listesini yapın

Masini, yatak odanızda hayatınıza dair isteklerinizin listesini, yapmak istedikleriniz yada hayatınızda hiç yapmak istemediğiniz şeylerin listesini bir şarap eşliğinde yapmanın çok seksi olacağını söylüyor. Bu şekilde partneriniz ile bir beyin fırtınası yapmak, sözlü yada yazılı olarak bunları dile getirmenin ne kadar faydalı olacağını tahmin bile edemezsiniz. Hatta Cinsel hayatınızı anlamlı hale getirmenin 13 basit yolu içerisinde en etkili kurallardan bir olduğunu bile iddia edebiliriz.

Bir geceliğine otel odası kiralamak

Bir geceliğine otel odası kiralamak

Masini, otelde geçirilen bir gecenin güvenilir ve denenmiş olduğunu söylüyor; buna karşın, evinizde seksi olmayan, mutfaktan gelen bozuk musluktan damlayan suyun sesi, tuvaletinizde bulacağınız sinir bozucu sakal kılı, yapılması gereken tüm yemekleri hatırlatan ev ortamından kurtulmak iyi gelecek diyor. “Evden çıkmak, şehir dışına ya da bütçeniz yetiyorsa yurt dışına çıkmak, bazı şeyleri güzelleştirmenin en mükemmel bir yoludur”. “Eğer işe yararsa bunu düzenli hale getirin.

Sizi neyin engellediğini keşfetmeye çalışın

Sizi neyin engellediğini keşfetmeye çalışın

Masini, sizi istediğiniz cinsel hayata sahip olmanızdan alıkoyan şeylerden kurtulmananızı öneriyor. “Stresli iseniz, bunları tanımlayın ve ilk üç stresörünüzü adlandırın ve sonra bunları atın”. “Eğer biraz fazla kilolu olduğunuzu hissediyorsanız, bir spor salonuna katılın ve ekstra ağırlıktan kurtulun.

Mastürbasyon yapmak

Mastürbasyon yapmak

Mastürbasyon, modern cinselliğin ve modern orgazmın en temel dayanak noktasıdır. Neyi sevdiğinizi ve cinsel olarak sizin için iyi hissettiğiniz şeyleri anlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınız için iyi bir terapi olduğunu da gösterir.

Uzmanlar mastürbasyon yapmanın depresyondan kurtulmaya, kadınlarda rahim ağzı kanseri riskini düşürmeye, erkeklerde prostat kanseri riskini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir.

“G”, “A” ve “O” harflerinin yerini bildiğinizden emin olun

"G", "A" ve "O" harflerinin yerini bildiğinizden emin olun

Elbette, temel alfabe hakkında değil,  “G” noktasına benzer sıcak noktalar hakkında konuşuyoruz. “G noktasından geçen A noktasında, serviksin vajinadaki yerinin hemen üstünde ve servikalin altındaki karşı tarafta O noktası olarak bilinen başka bir noktanın var olduğunu unutmayalım. Kadınlar ve Çiftler arasında  Wellness, LLC’deki Araştırma ve Geliştirme Direktörü ve San Francisco’daki İnsan Cinselliği İleri Araştırmalar Enstitüsü’nde Klinik Seksoloji bir doçent profesör, “Eşiniz bu alanları hem parmaklarıyla hem de cinsel yolla nasıl teşvik edeceğini öğrendiyse sizi tamamen yeni bir deneyim seviyesine götürecektir.”

Doğru zamanlama

Doğru zamanlama

Partneriniz ile ortak bir karar ile cinsel hayatınızı bir takvime bağlayın. Cinsel hayatımızı etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesi de ne kadar sık birliktelik yaşadığınız ve bunun partnerinizin de sizin kadar istekli olup olmaması ile ilintilidir. Bu neden ile ortak bir takvim belirleyin ve buna uyun. Çok eğleneceğinizi garanti ediyoruz.

Partneriniz ile konuşun

Partneriniz ile konuşun

Partner olabilmek birbirinize ne kadar açık olduğunuz ile doğru orantılıdır. Partnerinize cinsel arzularınızı, nelerden haz aldığınızı, sevmediğiniz, hoşlanmadığınız yada hoşlandığınız konuları konuşmaktan utanmayın. Bunları konuşmak partner olmanın temel kuralıdır. Bunu yapabilen çiftlerin cinsel hayatının yönü çok farklı olacaktır.

Eşinizin cinsel performansını eleştirmekten kaçının

Eşinizin cinsel performansını eleştirmekten kaçının

Partnerizle birlikte olmanın savunmasız bir davranış olduğuna dikkat çekelim. Cinsel Hayatınızı Anlamlı Hale Getirmenin 13 Basit Yolu bu konuyu ön görmenizden geçebilir. “Birçok kişi onun performansı ve sizi mutlu etme kabiliyetiyle ilgili kaygılar ve bir dizi endişe taşımaktadır.” Eşinize, bunu söylemek, performanslarını eleştirmek veya sizi mutlu etmek için mücadele ederken bunu yapmak yalnızca durumu kötüleştirir. “Erkeklerin cinsel sorunlarının çoğunluğu kaygıya dayanıyor, bu nedenle bu tür yorumlar yalnızca bu endişelere ve güvensizliklere katkıda bulunur. Unutmayın “İsteklerinizi ve arzularınızı ifade etmenin daha iyi yolları var.

  Cinsel Ereksiyon Sorunları Nasıl Çözülür?

Fantezilere açık olunFantezilere açık olun

Siz veya eşiniz, Gri’nin 50 Tonun’da gördüğünüz hareketlerden bazılarını denemekte tereddüt ediyorsa, konuyu tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Zihin bedenin en önde gelen erojen bölgesidir, bu nedenle uyarılmış bir hayal gücü vücudu duyu organları vasıtasıyla güçlü bir şekilde karıştırır.

İşte Cinsel Hayatınızı Anlamlı Hale Getirmenin 13 Basit Yolu gerçekten de bu kadar basit. Çiftler hayatın bu kadar zorlaştırmak yerine basit çözümler ile hayatlarını çok daha keyifli hale getirebileceklerini anlatmaya çalıştık.

 

 

 

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: