Cinsel ilişkiye girmek, bazen hiç beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Peki ya Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir ?

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir ? Cinsel ilişkiye girmek, bazen hiç beklenmedik sonuçlar doğurabilir, cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanabilir ve hem kendimize hem de yakınlarımıza ciddi zarar verebiliriz. Cinsel yolla başlayan hastalıklar, cinsel ilişki sonrası belirtiler gösterebilir, vücudunuz da olağan dışı belirtilerle karşılaştığınızda sorunun ne olduğunu öğrenmek için ve ciddi rahatsızlıklar yaşamam için doktora başvurmak gerekmektedir. Böylelikle erken tedavi olabilir ve hem kendimizi hem de ailemizi doğabilecek risklerden uzak tutabiliriz. Bu hastalıklardan korunmak için, cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir bilmek ve nasıl korunabiliriz iyice bilmemiz gerekmektedir ki böylelikle bu hastalıklarla uğraşmak zorunda kalmayız.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir? Belirtilerini Şöyle Sıralayalım:

  • Genital Uçuk
  • Frengi
  • HIV – AIDS
  • Hepatit B
  • Genital Uçuk

Genital uçuk, menenjite, hamilelikte düşüklere, rahim ağzı kansere ve idrar yollarında çeşitli hastalık ve enfeksiyonlara neden olabilir.

Frengi, hastalığına yakalanıldığı andan itibaren, hastalık tüm bünyeyi etkiler ve frengi eğer annede görünmüşse bebekte görülme riskide vardır ve tüm cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi bulaşıcı bir hastalıktır. Frengi hastalığı ciddi bir hastalıktır önlemler alınması gerekmektedir.

HIV Virüsü, kan yoluyla bulaşan bir hastalıktır ve HIV virüsü taşıyan kişi hastalığı yaşamayabilir, fakat başkalarına bulaştırabilirler. HIV virüsü, sinsi bir hastalıktır ve ne zaman aktif hale geleceği belli olmaz 5-10 yıl sonra da aktif olabilir ve AIDS hastalığı meydana getirebilir. HIV virüsü belirtileri, cinsel organlarda ve vücutta yara veya ağrı, sürekli halsizlik, gece terlemeleri ve aşırı kilo kaybı olarak görünür.

Hepatit B virüsü de kan yoluyla bulaşan cinsel ilişki sırasında bulaşabilen bir hastalık türüdür ve bulaşıcıdır. Hepatit B virüsü belirtileri, kusma,idrar yaparken acı verme, ciltte sararma, kusma, ateşli hastalıklar, karaciğerde büyüme gibi belirtiler gösterir.

  Yatak Odanız İçin Romantik Dekorasyon Fikirleri

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan Korunmak

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için en kolay yol, şüpheli ilişkiye girmemek ve prezervatif kullanmaktır. Böylelikle hem kendinizi hem de ailenizi bu hastalıklardan korumuş olursunuz. Prezervatif kullanımı için ürünü bulmanız çok kolaydır, büyük marketlerden, eczanelerden tedarik edebilmeniz mümkündür.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: