Düğün yapmak tahmin edildiğinden daha masraflıdır. Bu nedenle sizin için düğün masraflarından nasıl tasarruf edilir başlıklı bir içerik hazırladık.

Buzdağının görünen yüzünün yanı sıra aslında daha çok görünmeyen yüzüne para harcanır. Erken plan yapmak ve harekete geçmek fiyatları araştırma konusunda size daha yardımcı olacaktır. Zaman ve alışveriş açısından esnekliğe sahip olabilirsiniz. Kış aylarında evlenmek ise düğün masrafı açısından bütçenizi rahatlatacaktır. Çünkü kış sezonu evlenmek için pek tercih edilmez ve düğün mekânı seçeneğiniz artacak bu şekilde. Yapılan araştırmalara göre Cuma veya Pazar günü düğün yapmak da maliyeti düşürmeye yardımcı bir durummuş. Daha önceden kullandığınız ışıklandırmayı düğünde de değerlendirebilirsiniz. Yılbaşı sonra indirimden dekoratif ışıklar alarak düğününüzde dizi halinde ışıklandırma yapabilir ve düğüne hareket katabilirsiniz.

Sevgililer günü sonrası indirimlerinden faydalanarak dekoratif malzemeleri daha ucuza satın almanız mümkün olacaktır. Sevgililer gününde ise mücevher fiyatları indirimde olacağı için düğünde takılacak takıları alıp saklayabilirsiniz. Nikâh töreni ve kutlama aynı anda yapıldığı takdirde ulaşım, kiralama, dekorasyon gibi ekstra masraflar çıkmayacağı için bir tasarruf sağlanabilir. Restoranın bir bölümünü düğün için kullanmak otellerinden balo salonlarını kullanmaktan daha az maliyetlidir. Davetiye masrafı için çok samimi olmadığınız kişilere e-posta atabilir veya telefon konuşması yoluyla düğününüze davet edebilirsiniz. Yine davetiyenizi kendiniz tasarlarsanız hem kişisel zevkinizi ortaya çıkarmış hem de bu konu için de bir miktar tasarruf sağlamış olursunuz.

Gelinlik giymek zorunda değilsiniz abiye veya nedime kıyafetleri satan mağazalara göz atarak kendi gelinliğinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Bir gece ve bir kere giyeceğiniz gelinlik için tonla para harcamaya değmez. Sezonuna göre çevrede yetiştirilen çiçeklerden süsleme yapılması maliyeti azaltıp güzel bir görüntü sağlayacaktır. Gelin buketi yerine tek bir dal olması sade ve şık bir gelin adayı izlenimi uyandırır misafirler üzerinde. Düğünde verilen yemekteki tatlıyı listeden çıkararak da büyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz, sonuçta düğünde koskocaman bir pasta kesiyorsunuz. Büfe tarzı yemeklerse her zaman daha ucuza gelir. Ayrıca özel diyeti olan konuklar için de iyi bir alternatif olacaktır. Sade ve şık bir düğün sizi unutulmaz kılar.

  Evlilikte Doğru Eş Seçimi Nasıl Olmalı

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: