Evlilik hayatı pek çok nedenden ötürü pek çok sorunun ortaya çıkmasına müsait olabilmektedir. Çözümde evliliğinizi monotonluktan çıkartın cümlesinde saklı.

Genellikle cicim ayları olarak isimlendirilen dönemlerde pek sorun yaşanmasa da devamındaki süreçte evliliklerde önemli problemlerin ortaya çıktığı da bilinmektedir. Bu doğrultuda bazı şeyleri yapmak evliliklerde sorun çıkmamasının önlemi olarak karşımıza çıkabilmektedir. Öncelikle belirli bir aşamadan sonra evliliklerin belirli bir monotonluğa kavuştuğu bilinmektedir. Aynı şeylerin periyodik olarak yaşanması çoğunlukla evliliklerde sıkıcı olmaktadır. Bu sıkıcılıktan kurtulmanın en temel unsuru  ise psikologların evliliğinizi monotonluktan çıkartın tavsiyesini kulak ardı etmemektir. Zira ancak bu sayede evliliklerin eski heyecanını koruması mümkün olmaktadır. Eski heyecanını koruyabilen evlilikler ise sorunsuz bir şekilde devam edebilen evliliklerdir.

Evliliği Monotonluktan Çıkartmanın Yolları

Evliliğinizi monotonluktan çıkartın cümlesini hemen herkes dillendirmektedir. Evlilik danışmanlarından tutun da yakın dostlarımızın tavsiyelerine varıncaya kadar bu tarz önerilerin sunulduğu bilinmektedir. Evliliklerin monotonluktan kurtulması ise farklı şeylerle mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda evliliklerin monotonluktan kurtulması için yapılması gerekli olanları şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır;

  • Rutinin dışına çıkmayı alışkanlık haline getirin
  • Eşinize değişik zamanlarda çoğunlukla beklenmedik zamanlarda sürprizler yapın
  • Eşinizle birlikte yapabileceğiniz hobiler edinin
  • Evlilik hayatınıza geziler, sosyal sorumluluk projeleri gibi yeni hedefler ekleyin
  • Evlilik hayatınızı renklendirecek şeyleri hayatınıza ekleyin
  • Pozitif düşünün ve yeniliklere açık olun
  • Rutine binmiş olan alışkanlıklarınızı değiştirin
  • Kıyafetinizi, makyajınızı ya da saç renginizi zaman zaman değiştirin
  • Eşinize yeni yeni iltifat cümleleri kurun
  • Eşinize romantik hediyeler alın

Evliliğinizi monotonluktan çıkartın sözü çok dillendirilen bir söz olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak evliliğinizi monotonluktan çıkartmak adına çılgın ve yersiz şeyler yapmak da evliliklere zarar verebilmektedir. Bunun için evliliklerin monotonluktan çıkartılmasının dozajı iyi ayarlanmalıdır. Esasında çiftlerin birbirlerini iyi tanıyor olması, evliliklerini monotonluktan çıkartmak hususunda önemli bir avantajdır. Zira birbirlerini iyi tanıyan çiftler, eşlerinin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını bilmektedir. Bu durum ise doğal olarak evliliklerin monotonluktan çıkartılmasında önemli bir kazanım olarak karşımıza çıkmaktadır. Sabah kahvaltı saatlerinden akşam yürüyüşlerine kadar çok değişik şeyleri farklı zamanlarda planlayarak da evliliklerin monotonluktan kurtarılması mümkün olmaktadır.

Evlilikte Yaşanan Sorunlar ve Çözümlerine Bakış yazımızda ilginizi çekebilir

  Evlilikte Yaşanan Sorunlar ve Çözümlerine Bakış

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: