Bu içerikte sizlere evlilikte doğru eş seçimi nasıl olmalı ondan bahsedeceğiz.

Evet, evlilikte doğru eş seçimi nasıl olmalı? Genelde bir anne babamızdan öğrendiğimiz şemalar vardır. Onlardan almış olduğumuz karakterler, istekler bizim şemamızdır. Doğru eş genelde güç kavramına göre seçilir ama ne kadar doğru bir yaklaşımdır çevrenizde deneyimlemiş olanlardan öğrenebilirsiniz. Her kadının güç kavramı farklıdır. Mesela bir kadın için güç para olabilir ama başka bir kadın için kariyer olabilir. Güç kavramını bulan kadın ise tipi hiç önemsemeyebilir. Ayrıca saygı, güven ve değer vermek gibi şeyleri bir erkekte bulan kadın aradığı erkeğin bu kişi olduğunu düşünebilir.  Ancak kişi kendi geçmişinde eksik olan gücü bulduğunda aslında doğru eşi seçmiş olmuyor.  Sadece materyalist bir yaklaşımla gördüğü kişisinin hayatının geri kalanında da yanında olabileceğine kanaat getiriyor.

Evlilik uzun bir yolculuk olduğu için beklenti aslında evliliğe yüklenen anlamı belirler. Beklenti ne kadar yüksekse sorun çıkma olasılığı daha fazla olduğu için aşırı beklentiye girecek kişiler sizin için doğru kişi olmayabilir. Sevgiliyken iyi olduğunuz zaman da kötü olduğunuz zaman da yanınızda kalabilen biri evliyken de bu durumlarda size destek olabilirler. Empati yapmasını bilen biriyle beraberseniz çok şanslısınız. Olaylara iki kişilik bakabilen biri hayatınıza çok yardımcı olacağı için ve ilerde çocuk sahibi olduğunuzda çocuğa rol model olacağı için bu yetisi gelişmiş insanlar öncelikli tercihiniz olmalı. Ortak enerji harcanan amaçlara iki kişilik bakmayı beceren bir insan hayatınızın geri kalanını da kolaylaştırır.

Farklılıklarda uzlaşma sağlanması her ne kadar çok zor gibi gözükse bile aslında sanıldığı kadar zor değildir. Farklı kültürden biriyle evlenme fikri herkese çok uzak gelse bile uzlaşmacı bir kişiliği olan birisiyle çok mutlu bir evlilik sürdürebilirsiniz. Aynı değerlere sahip olduğunuz biriyle her zaman anlaşacaksınız diye bir gerçeklik yok. Farklı kültürden olsa bile değişime açık biriyle hem çok eğlenebilir hem de mutlu bir evlilik yaşayabilirsiniz. Ama tabi kültürlerde birinin canını sıkan durum diğerini neşelendiren bir durumsa bu aşılması güç bir aşama olabilir. Mutlu bir hayatın formülü iyi bir evlilik yapmaktan geçiyor.

  Gerdek Gecesinde Cinsel İlişki Nasıl Olmalı?

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: