Yatak odası evinizde size ait olan en özel ve rahatlatıcı mekandır. Peki ya yatak odanız için romantik dekorasyon fikirleri nelerdir?

Romantik bir yatak odası dekore etmek istiyorsanız ilk önce dikkat etmeniz gereken nokta birbirine uyumlu eşyaları bir araya getirmektir. Pek çok web sitesinde yatak odanız için romantik dekorasyon fikirleri bularak bunlardan yararlanmanız mümkün. Özellikle ddeko.com adlı web sitesi birbirinden farklı ve özel dekorasyon fikirleri ile karşımıza.

Romantik bir yatak odası dekorasyonundan kimi insanlar doğrudan kırmızı veya koyu pembe renkleri önermektedir, ancak bizce pembe ve kırmızı gibi renkler gözünüzü çok yoracaktır. Yatak odanız sizin en önemli dinlenme ve rahatlama alanınız olduğu için kırmızı ve pembe gibi renklerden ziyade daha pastel renkleri tercih ederek hem huzurlu hem de romantik bir yatak odasına kavuşabilirsiniz.

Yatak odanız için romantik dekorasyon fikirleri denilince renkler açısından bu fikirleri şu şekilde sıralamamız mümkün;

  • Öncelikle kırmızı gibi koyu renk tonlarından kaçınarak daha pastel renk tonları ve beyazı tercih etmelisiniz en azından duvar renginiz muhakkak bu tarz renklerden oluşsun,
  • Pastel tonlarından; leylak, açık mavi, açık yeşil, uçuk pembe, limon sarısı gibi tonları tercih edebilirsiniz. Bu renkleri duvarlarınızda kullanabileceğiniz gibi duvarlarınızı beyaz yaparak halınız veya perdenizde bu tonları kullanabilirsiniz.
  • Pastel bir rengin birden fazla tonunu kullanarak da yatak odanızda gölgelendirmeler yaratarak romantik bir yatak odası yaratabilir, örneğin duvarlarınızı pastel pembenin bir tonu olarak seçer halınızı veya perdenizi de duvar renginize göre bir açık veya bir ton koyusunu tercih edebilirsiniz.

Yatak odanız için romantik dekorasyon fikirleri olarak kullanmanız gereken eşyalara bakıldığında şu önerilerde bulunabiliriz;

  • Kalabalık aksesuar kullanımından kaçınarak yatağınızı odanın odak noktası haline getirerek vintage bir yatak modeli seçebilir, duvarlarınızı beyaz yaptıysanız uçuk pembenin veya limon sarısından bir yatak örtüsü kullanabilir,
  • Yatağınızı yerleştirdiğiniz duvarı odanın diğer duvarlardan farklı bir renge örneğin kuş figürleri ile dolu bir duvar kağıdı ile kaplayabilir,
  • Aydınlatma için spot renkli ışıkları tercih ederek daha romantik bir ortam yaratabileceğiniz gibi yatak odanızda çiçek kokulu oda parfümleri kullanabilirsiniz.
  Aşk Tazelemek İçin 5 Öneri

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: