Bu içerikte sizlere dünyanın en çok kazanan 5 ünlü ismi kim onlardan bahsedeceğiz. Taylor Swift’ten, Modonna’ya, Britney’den Katy Perry’e… İşte o ünlüler

Dünyanın En Çok Kazanan 5 Ünlü İsmi – Taylor Swift, dünyanın en çok kazanan ünlü isimler arasına giren ve ilk sırada yer alan ABD’li şarkıcının 170 milyon dolarlık geliriyle Madonna, Britney Spears gibi isimleri geride bırakmıştır. Taylor Swift, albümler, verdiği konserler ve ayrıca oyunculuğuyla dünyanın en çok kazanan beş ünlü isimlerden birincisidir. Listeyi takip eden diğer isimlerden biri de müzik grubu olan One Direction’dır. Dünyaca ünlü olan bu müzik grubu, 110 milyon dolarlık gelirle listenin ikinci sırasına oturmuştur. One Direction, Katy Perry, Adele, Beyonce gibi isimleri de geride bırakmıştır. Rihanna gibi dünyaca ünlü isimleri geri bırakan Taylor Swift, dünya turnelerinden kazanç sağlamıştır. ‘’1989’’ son albümüyle gelirini yükseğe çıkarmayı başarmıştır.

Listenin devamlılığını sağlayan üçüncü sıraya da ünlü ABD’li gerilim romanı yazarı olan James Patterson oturmuştur. Dünyaca ünlü olan Harry Potter serisinin yazarı olan J.K.Rowling ile aynı gelirle üçüncülüğü paylaşmaktadır. Dördüncülük sırasını paylaşan iki önemli isim daha vardır. Bunlardan biri Euro 2016 Şampiyonu olan Portekiz milli takımının kaptanı Christiano Ronaldo ile ABD’li televizyon yapımcısı Dr.Phil McGraw dördüncü olmuştur. Christiano Ronaldo ile Dr.Phil McGraw’ın gelirleri ise 88 milyon dolardır. Madonna ise listeye adını 13.sıradan adını yazdırmayı başaran isimlerdendir. Dünyanın  en çok kazanan ünlü isimleri ABD’de olduğu kaydedilmiştir.

Dünyanın en çok kazanan beş ünlü isimden son sıraya adını yazdıran ise ünlü komedyen Kevin Hart’dır. Geliri ise 87,5 milyon dolar olarak bilinmektedir. Kevin Hart, aynı zamanda oyuncu, yapımcı ve metin yazarıdır. Dergilerin geniş araştırmalar yaparak ortaya çıkan sonuçlar bu yöndedir. Dünyanın en çok kazanan isimlerin ilk beşini sıraladığımızda listeye adını yazdıran diğer ünlü isimlerden bazıları şunlardır; ABD’li radyo sunucusu ve televizyon yıldızı olan Howard Stern 85 milyon dolarla, Arjantinli futbolcu Lionel Messi 81.5 milyon dolarla, İngiliz şarkıcı Adale 80,5 milyon dolarla, ABD’li Talk Show sunucusu Rush Limbaugh 79 milyon dolarla listeyi uzatmak mümkündür. Diğer isimlerden devam edilirse de karşımıza Sofia Vergara, Kaley Cuoco, Mindy Kaling, Ellen Pompeo, Mariska Hargitay gibi ünlüler yer almaktadır.

  Yılbaşında En Çok Kazanan Ünlü İsimler

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: