Popüler iletişim uygulamalarından olan ve milyonlarca insanın kullandığı WhatsApp’ten 4 yeni özellik daha geldi! İşte WhatsApp’ten 4 Yeni Özellik Daha!

WhatsApp’ten 4 Yeni Özellik Daha! Popüler iletişim uygulamalarından olan ve milyonlarca insanın kullandığı Whatsapp güncellemeleriyle yeniliklere devam ediyor. 2014 yılında Facebook bünyesine katılan sosyal mesajlaşma programı olan Whatsapp kullanıcılarının, kullanmaya devam etmeleri için yeni özelliklerle güncellemelere devam etmekte. Birçok mesajlaşma uygulaması olmasına rağmen zirvedeki yerini kaybetmeyen Whatsapp zirvedeki yerini sağlamlaştırmak ve korumak için sürekli kendisini yenilemek zorunda olduğunun bilincinde. Zira GSM operatörlerinin SMS’lerine karşı rekabet halinde olan Whatsapp aynı zamanda mobil mesajlaşma uygulamaları ile de rekabet etmekte. Diğer mobil uygulamalarda sürekli kendini yenilemekte ve kullanıcıları kendilerini kullanma konusunda teşvik etmekte.

Mobil mesajlaşma ve arama uygulamalarında iletişim internet üzerinden sağlanmakta ve bu uygulamalar bir veri kullanımı gerektirmektedir. İnternetin daha kolay ulaşılabilir ve nispeten daha ucuz olması nedeniyle mobil iletişim uygulamaları GSM faturalarını azaltma konusunda yardımcı olmaktadır. GSM operatörlerinin SMS’leri ile sadece yazı gönderilebilinirken mobil mesajlaşma uygulamaları ile mesajlar ses, yazı, video ve fotoğraf olarak gönderilebilir. Elbette yazı dışındaki mesajların gönderimi, veri konusunda daha fazla internet tüketmesi nedeniyle, mobil mesajlaşmanın ucuz olması özelliğinden uzaklaşmasına neden olabilir. Bu nedenle SMS gönderiminden daha fazla teknik bilgi ve kullanım takibini gerektirmektedir. İnternet kotasına bağlı olarak veri kullanımın denetlenmesi önemlidir.

İletişim konusunda çok büyük olanaklar sunan ve görüntülü konuşma yoluyla uzakları yakın eden, kolay ve ucuz iletişim aracı olan Whatsapp, duyurusu yapılan ve Android uygulamalara entegre edilecek yeni özellikleri ile kullanımda yeni kolaylıklar sağlamaktadır. İlk yeni özellik, ulaşması istenilmeyen kişilerin engellenmesi durumunda, yeni duruma göre engel kaldırılmak istenirse, engellenen kullanıcın üzerine tıklamakla mümkün olacaktır. Bağlantı yoluyla davet özelliği, bulunulan gruba başka kimselerin davet edilmesini sağlayacak olan yeni özellik. Üçüncü özellik grup yöneticilerini kapsayacak özellik ve bu özellikle gruptaki üyeler grup yöneticisine mesaj gönderebilecek.  Son yeni özellik ise Whatsapp ile iletişime geçmek için yapılması gereken tek şey uygulama açıkken telefonu sallamak.  Whatsapp gün geçtikçe özelliklerine geliştirmeye devam etmektedir. Bu durum ise doğal olarak çok sayıda insanın bu uygulamayı indirmesine neden olmaktadır.

  Güzelliğin Çeşitliliğini Kadın Portreleriyle Anlatan Fotoğraf Projesi: Güzellik Atlası

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: