Telefonlar hayatımızda çok önemli bir yer tutmaktadır ve meşgul olabileceğimiz birçok şeyi bize sunmaktadır. WhatsApp Geçmiş Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp Geçmiş Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Telefonu çok fazla hayatına sokan da, telefonla çok fazla uğraşmayanda, çok fazla telefon kullananlara eleştiri yöneltir. Hatta bu bazen öyle olur ki, elinde telefon olan ve uzun süredir telefonla uğraşan kimse dahi, bu telefon yüzünden “eskisi gibi muhabbet edemez olduk, asosyalleştik” cümlesini duymak muhtemeldir. Telefonlar elbette çok uzun süredir var ancak, sadece telefonun varlığı çok kullanım için yeterli değildir. İnternet, telefonun çok kullanılmasında en büyük sebeplerdendir. Bunun yanı sıra oyunlarda cep telefonunun kullanımı girdiği tarihten beri fazla telefon kullanımında önemli rol oynamaktadır. Birçok güncel oyun açısından internetin olmazsa olmaz olduğu da bir gerçektir.

Telefonda en çok tercih edilen uygulamalar; sosyal paylaşım uygulamaları, mobil mesajlaşma uygulamaları, alışveriş uygulamaları ve oyunlardır. Bu adı geçen uygulamalar büyük oranda internete bağlı olarak kullanılabilmektedir.  Elbette bu uygulamalar çoğumuz açısından olmazsa olmaz olarak nitelendirilmektedir. Ancak, bahsi geçen uygulamaların kullanımları bir takım handikapları da beraberinde getirmektedir. Uygulamaları kullanabilmek uzmanlık gerektirecek nitelikte özelliklere sahip olduğundan yanlış bir hareket yapılması durumunda telafisi güç sonuçlar doğabilecektir. Yanlış kimseye gönderimde bulunulması, arama kısmına yazılacak şeyden başka yere yazılması, yanlış paylaşımda bulunulması bazı yanlış hareketlerdir. Elbette uygulamalarla ilgili hatalar giderilebilir.

Whatsapp bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp’daki özellikler itibariyle yapılabilecek birçok hata giderilmeye çalışılmıştır. Örneğin yanlış kişiyle mesaj paylaşılması durumunda, mesaj karşı tarafa ulaşmadan gönderen tarafından silinebilinecektir. Whatsapp’da hata yapılmasa dahi bazen telefonda yer açmak adına mesaj silinebilir. Ancak bu mesajlardan yedekleme yapılan kısmı ile ilgili doğru işlem yapılmazsa mesajlar geri getirilebilir. Yedeklenen Whatsapp sohbet geçmişini silebilmek için öncelikle dosyalarıma girilmeli ve sırasıyla tüm dosyalara dokunulmalı, Whatsapp klasör bulunulmalı,  Databases klasörüne dokunulmalı, msgstore.db.crypt dosyaları seçilmeli ve nihayet çöp kutusu simgesi seçilmelidir.  Bu anlatım Android telefonlar içindir. Iphone’da mesaj geçmişinin tamamen silinmesi için ekstra programa ihtiyaç vardır ve bu konuda Iphonebrowser veya iFile ve itools yardımcı olacaktır.

  Barış Arduç ve Yapımcısına Acun Ilıcalı'dan Destek

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: