Balenciaga Resort 2018 Kadın Koleksiyonu

Demna Gvasalia’nın hazırladığı Balenciaga Resort 2018 Kadın Koleksiyonu yine klasik Baleciaga farkı ile geçtiğimiz aylarda Paris’te gerçekleşti. Sarkık küpeler, buzdolabı magneti büyüklüğünde düğmeler defileye damga vurdu.

Balenciaga Resort 2018 Yine Farklıydı

Moda dünyasında çok farklı modacının ortaya koyduğu birbirinden farklı yüzlerce tarz bulunmaktadır. Bu tarzların içinde farklılığı ile dikkat çeken bir tarz çeşidi de Balenciaga Resort 2018 stili olarak bilinmektedir. Bu tarzı ilk olarak ortaya koyan ve kendi adıyla anılmasının sağlayan kişi oldukça yenilikçi ve farklı tasarımlarıyla dikkati üzerine çeken couturier Cristóbal Balenciaga’dır. Bu modacı 1895 yılında Bask adlı balıkçı köyünde dünyaya gelmiştir. Cristóbal Balenciaga 1937 yılında Paris’e yerleşmiş ve burada moda yaşamı devam etmiştir. Paris’te 10 Avenue George V’de bir moda salonu kurmuştur. Cristóbal Balenciaga 20 yy’ın modasına damga vuran isimler arasındadır. Kendi stilini oluştururken esnek ve hafif kıyafetleri ve kimyevi olarak üzerinde çalışılmış kumaşları kullanmıştır. Günümüzün çağdaş kıyafet tasarımlarında bu tarzın etkileri çokça görülmektedir.

Balenciaga Resort 2018

 

BalenciagaResort 2018 Koleksiyonunun Göze Batan Yönleri

Balenciaga Resort 2018, bu seneki çizgilerinde de yine giy ve çık tarzının ön planda olduğu görülmektedir. Özellikle hem kullanılan kumaşların etkisiyle hem de modellerin bu şekilde bir görünüm vermesi ile salaş bir stilin yine bu seneki koleksiyonda da kullanıldığı görülmektedir. Kıyafetlerin bir biriyle anlamsız bütünlüğü Balenciaga Resort 2018 modellerinin temel çıkış tarzını oluşturmaktadır. Kullanılan kıyafetlerdeki aksesuarlar da yine farklı ve dikkat çekici unsurlar olarak kıyafetleri tamamlayan değil onların önüne çıkan bir şekilde sunulmaktadır. Aksesuarların renk uyumu kesinlikle kıyafet ile ilgili değil tamamen bağımsız ve farklı tonlardadır.

BalenciagaResort 2018 Koleksiyonunun Genel Hatları

Demna Gvasalia tarafından tasarlanan Balenciaga Resort 2018  koleksiyonunu keşfedin. 2018 koleksiyonunda Balenciaga Resort 2018 modellerinde Normcore stilinin ve salaş tarzın çok fazla etkisi görülmektedir. Anti-trend olarak da değerlendirilen bu tarz giyim şekli bundan sonraki yıllarda da m oda dünyasında çok fazla kullanılacak gibi görünmektedir. Bu seneki koleksiyonda sivri burun ayakkabının çok fazla kullanılması ve özellikle de 80’ler havasının yansıtılması söz konusu olmaktadır. Kullanılan renkler incelendiğinde aynı kombinde çok farklı renk paletlerinin kullanıldığına şahit olunmaktadır. Takılarda çok renkli figürler kullanılmaktadır. Çantalarda ise özellikle şehir teması ve büyük logolar kullanılmaktadır. Ceketlerde ve kabanlarda ikonik modeller ön plana çıkmaktadır. Balenciaga Resort 2018 Koleksiyonu yine moda dünyasını nostaljik bir geziye çıkarmaya ve bunu yaparken de oldukça özgün olmaya devam edecektir.

  Rötuşsuz Mankenlerle Bir Moda Kampanyası: #MakeYourMark

Tam da Demma Tarzı! Ama Biraz Karışık Değil mi Sizce de?

Sivri burunlu ayakkabılar kışkırtıcı bir o kadar da iddialı ve büyük salkım küpeler, seyahat konsepti teması, ( Gucci kokan ) büyük hacimli büyük şehir ( Tokyo – New York – Paris ) logolu Pazar çantaları, geniş parçalardan oluşan elbise ve pantolonlar. Karışık Balenciaga tarzını yansıtan baskılı kıyafet ve bir klasik haline gelen Balenciaga baskılı atkılar, trikolar kısacası Demma tarzı.

 

Görseller: Vogue

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: