Boyunuz kısa ve daha uzun mu göstermek istiyorsunuz? Boyunuzu uzun gösterecek ipuçları nelerdir Kendini çok belli etmeyen küçük ama görünümüyle büyük farklılıklar yaratacak ipuçları kurtarıcınız olacak!

2017 yılının sonuna doğru yaklaşırken; vücuda göre giyinmek, doğru yerde doğru kıyafet seçimi ve giyinerek olduğundan farklı görünmek isteği, gün geçtikçe ihtiyaç haline geliyor. Siz de masum ve küçük dokunuşlarla değişimi fark etmek istemez misiniz?

Haydi bakalım boyunuzu uzun gösterecek ipuçları nelermiş?

Boyunuzu Uzun Gösterecek İpuçları: Elbiseler

Boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini renk ve hazır desen skalasıyla sağlayabiliriz.
Öncelikle bilmeniz gereken renklerin dili. Açık renkler beyaz, ekru, krem, sarı, açık mavi vs…
Bu tarz renk kartelası bizi sade ve şık gösterebileceği gibi, daha kilolu ve olduğundan daha kısa bile gösterebilir. Koyu renkler her konuda kurtarıcı olduğu gibi, boyunuzu uzun gösterecek ipuçları ndan bir tanesi.

Seçeceğiniz kıyafet tek parça bir elbise olacaksa koyu renklerden siyah, lacivert, kırmızı, mavi, yeşil, kahve ve koyu tonları olmalıdır. Bir diğer seçeneğiniz de; bu renkler ve kumaşların dikey çizgililerini tercih etmek olmalıdır. Ayrıca tek parça olan elbiselerde bel kısmına aynı renkte ince bir kemer takmak hem daha şık duracaktır hem de vücudunuzun uzunluk orantısını dengeleyecektir.

Boyunuzu Uzun Gösterecek İpuçları: Renk Kombinasyonu

İki parça kombin seçimlerinde ise yine boyuna çizgili modelleri tercih ederken, ikili kombinden birinin mutlaka koyu renk olması boyunuzu uzun gösterecek ipuçları arasında. Siyah bol ya da flare paça pantolon üzerine dikey çizgili kruvaze bluz kullanımı istenilen görsellik için çok uygundur.

Koyu renk yüksek bel veya dar paça bilek hizası üzeri pantolonlar ve şimdilerde çok moda olan dörtte bir kol kısa swettshirt’ler de size yardımcı olacaktır. Bluz ve gömleklerin en büyük ayrıntısı yaka kısmıdır. V yaka; elbise de dahil olmak üzere tüm kıyafetlerin gizli ayrıntısıdır. V yakalı kıyafetler boyun ve göğüs bölgeniz arasındaki mesafeyi uzatır. Dikkat edilmesi gereken en can alıcı konu ise ikili kombinlerde sert renk geçişlerine dikkat edilmelidir. Koyu renkler uzun ve herdaim moda olabilir fakat keskin bir şekilde vücudunuzu bölebilir. Bu da hoş olmayan bir görüntü sunar.

  Soğuk Havalar İçin En İdeal Kıyafetler Hangileridir?

Boyunuzu Uzun Gösterecek İpuçları: Ayakkabılar

Tabi tüm bunların dışında aslında hiç rolü yokmuş gibi görünen ayakkabıları da unutmamak gerekir. Gideceğiniz ayakkabı ister topuklu ister düz ne olursa olsun rugan olmamalıdır. Giyimde parlak yüzey doğru kullanılmadığı takdirde her zaman risk teşkil eder.Eğer rugan seviyorum diyorsanız tek ve ince bantlı olanları tercih etmekte fayda var. Farklı ayakkabı tercih edecekseniz (nude) cilt tonuna yakın ve gösterişsiz renkleri tercih etmelisiniz. Çok karışık olamayan sakin renklerde ve dıştan topuk kısmı çizgili olan stilettolar sizi çağırıyor. Stiletto seçerken renge verdiğiniz önem kadar burun dekoltesi olmasına da özen göstermelisiniz ki bu da boyunuzun uzun görünmesine faydalı olacaktır.

Simsiyah giyinerek; hem şık, büyüleyici, hem de vücudunuzu daha farklı tanıtabilirsiniz. Renk geçişleri çok önemli yumuşak geçişler her zaman daha dingin ve özel görünmenizi sağlarken, çok renkli ve sert geçişler sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: