Kaban ve Mont 2017 Kış Trendi Kaban ve mont seçiminde önceliğimiz hem şık ve ucuz olması hem de aynı zamanda da iyi ısıtmasıdır. Seçilen üründe moda trendler en önemli nokta olduğu da şüphesiz.

Özellikle gençlerde modaya uygun giyinmeye çalışmak gibi bir çaba vardır. Hatta bu konu gençler arasında bir yarışma konusu bile oluşturabiliyor. Kim bugün modaya uygun giyinmiş, kim şık kim rüküş gibi kendi aralarında açık ya da gizli bir şekilde moda yarışı yapılmaktadır. Hatta bu moda ve marka tutkunluğunun hastalık boyutuna ulaştığı durumlar da vardır. Ben ünlü markalardan başka kıyafet giymem, diyen gençlerimiz şık, modern, modaya uygun ve pahalı ürünler için çok çaba harcamaktadır. Bu durum gençlerde çok fazla görülse de diğer yaştaki insanlarda da rastlanan bir durumdur. Kaban ve mont seçiminde Kaban ve mont 2017 kış trendi takip edildiğinde bir diğer önemli husus ise kumaşıdır. Kaliteli, hafif, çabuk eskimeyen, leke değdiğinde çabuk temizlenen türden kumaşlar tercih edilmektedir.

2017 Kaban ve Montlarda Trendler

Bu yılın kaban ve mont 2017 kış trendi farklı yaşlara göre değişmektedir. Her yaşın zevki, ihtiyaçları, istekleri, modaya önem verme derecesi gibi birçok faktör kaban ve mont seçme eğilimlerini etkilemektedir. Çocuklar için önemli olan cıvıl cıvıl renkli ürünlerdir. Ürünün dış görünüşüne önem verir. Geriye kalan hiçbir özellik umurlarında bile değildir. Renkler çocukların seçiminde en önemli faktördür. Renkler dışında sevdikleri çizgi film karakterlerinin olduğu ürünler o ürünü almaya eğilimlerini arttırmaktadır. Kısacası moda çocuklar için önemli bir faktör değildir.

Ergenliğe giren gençler de ise tercihler modaya uygunluğuna göre önem kazanır. Fakat bu durum herkes için geçerli değildir. Ergenlik çağındaki kızlar modaya daha çok önem verirken erkeklerde bu konu çok da önemli olmamaktadır. Ergenlik çağındaki kızların kaban ve mont seçimi çocukluklarındaki gibi renkli ve çizgi film karakterleri olmamaktadır. Daha sade ürünler tercih etmekle birlikte şıklığına ve modaya uygunluğuna da dikkat ederler.

  Beyaz Pantolon ve Kombin Önerileri

Şişme montlar spor tarzı giyinenler tercih edebilirler, kaşeler ise daha sade ve klasik tarz giyinenler tarafından seçilebilmektedir. Tercih edilen renkler ise daha çok pastel tonlarındadır. Kaban ve montların uzunluğu ve kısalığı da dikkat ettikleri konular arasında. Erkekler ise daha çok ağır ve ciddi renkler tercih ederler. Seçtikleri tarzlar ise yine bu doğrultudadır. Kaşe tarzı ürünler daha çok tercihleri arasındadır. Genç yetişkinlik dönemi ise üniversite yıllarını ve is hayatının bir kısmıdır. Üniversite ortamı kıyafet konusunda serbest olduğu için çok farklı seçimler yapılabilir. İş hayatında ise belli kurallar olduğu için kaban ve mont tercihleri daha sade, yalın, süssüz ve şık ürünlerden yanadır. Yaşlılık döneminde tercihler de farklılaşmaktadır. Tarz olarak modayı takip etmek giderek önemini kaybetmektedir. Ağır renkler ve tonlar tercih edilmektedir. Tarz olarak ise yaşlarına uygun giyinmeye dikkat ederler. Örneğin yaşlı bir teyze deri, fermuarlı bir kabanı çok fazla genç işi bulabilir ve tercih etmeyebilir. Moda dediğimiz insanın kendine yakıştırdığını seçmesidir.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: