Ayağınıza vuran ayakkabılar kabusunuz oluyorsa, çok beğenerek aldığınız bir ayakkabıyı sırf canınız acıyor diye artık giyemiyorsanız sizin için bazı çözüm önerilerimiz var. Her kadın, vuran ayakkabı sorunu yaşar. Bu sorunu bazı alternatif yollarla çözebilirsiniz.

Ayağınıza vuran ayakkabılar için birkaç çözüm yolumuz var…

Nemli Gazete Kağıdı

Ayağınıza vuran ayakkabılar için yapmanız gereken şey aslında dışarıya çıkmadan genişlemesi için  bir süre evde giyip açılmasını beklemektir. Ancak, “Bunu yapacak sabrım da ayak sağlığım da yok ve ayakkabıcıya da gidemeyeceğim” diyorsanız evde uygulayacağınız bir iki yöntem bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ayakkabı içine nemli gazete kağıtlarını doldurmak ve bir süre genişlemesini beklemek. Nemli kağıtlar ayakkabınızı yumuşatarak genişlemelerini sağlayacaktır.

Su Buharında Bekletmek

Yine aynı şekilde ayakkabıcıya gitmeden daha pratik yöntemlerle ben bu işi çözmek istiyorum diyorsanız ayakkabınızı su buharına tutmak da bir çözüm olabilir. Su buharında bekleyen ayakkabınızın kalıbı genişler ve ayağınıza daha rahat oturur. Tabii su buharına tutarken dokusuna zarar vermemeye dikkat etmelisiniz.

Ayakkabıcıda Vuran Bölgeyi Yumuşatmak

Tüm bunları yaptınız ama bir sonuç alamadınız. O halde geçerken hemen bir ayakkabıcıya uğrayıp kolay bir işlemle ayağınızı vuran yeri ayakkabıcıya ezdirin. Ezilen bölge vuran yere daha yumuşak bir baskı uygulayacağından, daha az acıyla yolunuza devam etmeniz mümkün olacaktır.

 

Ayakkabılarınızı Bir Gün Kalıpta Bırakmak

Tüm bunları yaptınız ama hiçbiri işe yaramadı. Ne yaparsanız yapın o ayakkabı tam aynı yerden ayağınızı vuruyor. O halde yapacak bir şey de kalmadı maalesef. En yakın ayakkabıcıya o çok sevdiğiniz ayakkabıları bir geceliğine teslim edin ve bir gece kalıpta kalmasına izin verin. Ertesi gün dilediğiniz gibi giyebilirsiniz.

Ayakkabı İçine Silikon Taban Koymak

Ayakkabınız sizi rahatsız ediyorsa kalıbı yükseltecek ve ayağınızın ayakkabı içine daha rahat yerleşmesini sağlayacak silikon tabanlardan da kullanabilirsiniz. Bu tabanlar sayesinde ayağınız ayakkabının tabanından yükselir ve topuk bölümü daha rahat eder.

  Boyunuzu Uzun Gösterecek İpuçları

Ayakkabıları Buzluğa Koymak

Evet yanlış duymadınız! Ayağınıza vuran ayakkabılar canınızı çok acıtmaya devam ediyorsa onları bir gece buzlukta bekletmek enleşmelerini sağlayarak sizi bu sorundan kurtaracaktır. Bir poşete koyduğunuz ayakkabıları buzluğa koyduktan sonra ertesi gün gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: