Fazla kilo sorunu olan kadınların, giydikleri kıyafetler onları daha ince veya olduğundan daha kilolu gösterebilir. Kimi kadınlar kıyafet seçiminde büyük hatalar yaparken kimileri ise vücuduna ve kilosuna göre giyinebilmektedir.

Satın alacağınız elbisenin kumaşı ve üzerindeki aksesuarlar gibi bir kaç ipucuna özen göstererek sizi ince gösterecek kombinler yapmanız mümkün. Büyük beden elbise seçerken ya da etek, elbise gibi kıyafetler alırken nelere dikkat edilmesine dair ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Kilo sorunu sizi artık bu kadar üzmeyecek!

İnce Görünmesini İstediğiniz Bölgeleri Kapatın

Saklamak istediğiniz ya da daha ince görünmesini istediğiniz bölgeleri kapatmak her zaman kurtarıcı olacaktır. Elbise üzerinde büyük parçalar halinde kumaşlar yerine daha çok dikiş olması vücudunuzun daha şekilli görünmesini sağlayacaktır. Eğer kombininiz iki parçadan oluşuyorsa üst parçanın koyu olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı renk kombinasyonlar her zaman daha ince gösterir. Yine tek renk vücudu sarmayan kıyafetler de ince görünmek için iyi bir tercihtir. Kilolu bayanların pantolon seçiminde önde ütü çizgisi olan klasik kesimleri tercih etmesi daha doğru olur. Eğer orantısız vücut hatlarına sahipseniz hareketli motifleri, çizgileri, desenleri üst parçalara saklayın, böylece eşit orantılı görünümü sağlayabilirsiniz.

  Kilo Vermek İçin Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Dökümlü Kumaşlar Kurtarıcı Olacak

Büyük bedenli kadınların polyester ve likralı kumaşlardan uzak durması gerekiyor. Kaliteli ve vücudun her kıvrımına yapışmayan saten veya şifon dökümlü kumaşların kullanılması uygun olacaktır. Kıyafetlerde, çok büyük ve çok küçük desenler olmamasına da özen gösterilmelidir. Orta büyüklükte desenler vücudu daha ince gösterir. Siyah, kahverengi, koyu mavi, koyu gri tonları tercih edilmelidir.

Enine Çizgiye Dikkat

Kilo sorunu yaşayan kadınlar, kıyafet seçimini yaparken enine çizgili desenlerden kaçınmalılardır. Enine çizgi hem boyunuzu daha kısa gösterir hem kişinin vücudunu basık göstermeye meyillidir. Bu yüzden enine çizgili kıyafetler yerine boyuna çizgili desenler içeren giysiler almaya özen gösterilmelidir. Dikine çizgili kıyafetler boyunuzu uzun göstererek daha ince ve daha zarif olmanızı sağlar.

Topuklu Ayakkabı Mucizesi

Topuklu ayakkabı genel olarak kadınların daha şık ve uzun olmak için giydikleri ayakkabılardır. Fakat topuklu ayakkabı, aynı zamanda bacak bölgesinin daha ince gözükmesini sağlar. Uzun ve ince bir görünüm sağlamanız için topuklu ayakkabıları dolabınızdan ve kombininizden ayırmayın.

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: