İnsanların vücut tipine göre giyinmesi hem onları daha şık hem de daha ince gösterebilir. Siz de beğenerek aldığınız kıyafetlerin daha sonra size yakışmadığını düşünüyorsanız, ne kadar uğraşırsanız uğraşın kıyafetlerin pot durmasını engelleyemiyor ve hoş durmadığını düşünüyorsanız vücut tipine göre giyinmiyorsunuz demektir.

İşte vücut tipine göre giyinmenin yolları…

Vücut Tipine Göre Giyin

Kıyafet seçimi yaparken beden yapınızı iyi bilmeniz çok önemlidir. Kaç beden giydiğinizle birlikte hangi vücut tipine girdiğinizi bilmeniz gereklidir. Omuz genişliği, bel  kalınlığı ve tabii ki boy uzunluğu gibi farklılıklardan ötürü biz hanımlar aynı bedende olsak bile farklı tiplere sahibiz. Kısacası bir başkasında gördüğünüz ve beğendiğiniz kıyafetin sizde aynı şekilde yakışmasını beklemeyin. Kendinizle barışık olun ve hangi model kıyafetlerin size yakışmadığını ya da olmayacağını itiraf edin. Seçimlerinizi bu doğrultuda yaparsanız şıklığınızın en temel kuralına uymuş olursunuz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu iseniz vücudunuzun üst kısmını uzun göstermek için düşük belli pantolonları, bacaklarınızı uzun göstermek için ise düz inen yüksek belli pantolonları tercih ediniz. Düşük belli pantolonları tercih etmeniz dâhilinde üzerine payetli ya da saçaklı gömlek kullanmalısınız. Kalça hizasında ceketler giyerseniz daha hoş duracaktır. Kontrast yapmak istiyorsanız elbise üzerine Jean gibi kumaş türü kontrastları yapmalısınız. Dize kadar ya da baldırların ortasına kadar gelen düz kesim elbiseler sizin için daha uygundur.

Boynunuz kısa ise boynunuzu açıp uzun gösterecek v yakalı bluzlar veya elbiseler kullanabilirsiniz. Boynunuz kısa değilse herhangi bir seçimi yapmanızda sakınca yoktur. Omuzlarınız yuvarlaksa askılı giysiler, kareyse kolsuz kıyafetler giymeniz idealdir.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu iseniz krep gibi dökümlü kumaşlardan pantolon, tek renk ve koyu tonlarda tunik, asla vücuda yapışmayan etek ve elbiseler kullanmalısınız çünkü dar etekler ve elbiseler kilonuzu belli eder.

  Yeni Sezon Güzellik Trendleri Neler Olacak?

Geniş Kalçalı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Geniş kalçalıysanız taytları asla tercih etmeyin. Koyu ve tek renk, düz kesim pantolonlar sizin için idealdir. Eğer vücudunuzun üst kısmı dar, kalçanız geniş ise dikkati üst kısma vermelisiniz. Dudak ve göz makyajı, aksesuarlar ve karışık renkteki üst giysileri ile dikkati üst kısma çekebilirsiniz. Elbise ve etekte bel altı olup bele fazla oturmayan diz altı düz kesimler sizin için en uygun tercihtir.

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: