Zayıflamak İçin yapılan tüm diyetlerinizi unutturacak, istikrarlı olarak ilerlemenizi sağlayacak ve sizi mutlu sonuçlara ulaştıracak bazı bilgilerden bahsedeceğiz.

Kilo sorunu olan her kadın zayıflamak ister ve sağlıklı bir vücudun hayallerini kurar. Fakat zayıflamak için ilk önce karar vermek ve önünüze hedef koymanız gerekir. Daha sonra bu süreci kontrol etmek çok kolay değildir. Unutulmamalıdır ki zayıflamak diyetten ibaret değildir.

İşte diyetsiz zayıflamak için yapmanız gerekenler…

 

Kahvaltıyı Sağlam Yapın

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı, düzenli ve sağlıklı bir şekilde yapıldığında ani acıkmaları ve kan şekeri düşüşünü engeller. Öğün olarak kahvaltıyı atlamazsanız, bir sonraki öğünde yemeklere saldırmaz, aşırı yemek yemezsiniz. Sağlam bir kahvaltı yapmanın kilo vermenize yardımcı olması dışında konsantrasyon bozukluğunu engellediğini ve daha zinde hissettirdiğini de unutmayın.

Diyet Ürünlerine Çok Güvenmeyin

Diyet yapan ya da zayıflamak isteyen çoğu insan diyet ürünlerini dolabına sokmuştur. Fakat diyet ürünleri çok masum değildir. Olması gerekenden fazla tüketildiğinde kilo artışına bile sebep olan ürünleri dengeli ve miktarı az bir şekilde tüketmeye özen göstermelisiniz.

Ürünlerin Kalori Cetveline Bakın

Market alışverişi yaparken aldığınız her ürünün arkasında bulunan kalori cetveline bakmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu alışkanlığı edinirken, kiloya göre değişmekle birlikte 1 saat yürüyüşte yaklaşık 250-300 kalori yakıldığını aklınızdan çıkarmayın. Böylece kalorisi fazla ürünleri tüketirken, daha temkinli olabilirsiniz.

Olmak İstediğiniz Bedende Bir Kıyafet Alın

Hedefinizdeki bedende bir kıyafet almak sizi zayıflamak için teşvik edecektir. Çok beğendiğiniz bir elbise ya da bir etek alarak onu giydiğiniz güne ulaşmak için küçük kaçamaklar yapmak yerine, diyetinize sadık kalabilirsiniz.

Diyetinizin Adını Sağlıklı Beslenme Koyun

Diyet psikolojisine girmek, bir şeyleri kendinize yasaklamak sizi rahatsız ediyorsa ya da çok çabuk vazgeçiyorsanız, diyet yapmadan, sağlıklı yaşam adı altında da zayıflayabilirsiniz. Bu hem kendinizi daha iyi hissetmenizi hem de kolay yılmamanızı sağlar. Canınız bir şey çekiyorsa, sık sık olmamak kaydıyla ve nefsinizi köreltecek kadar tüketebilir, zayıflama serüveninizi aktif kılabilirsiniz.

  Kilo Vermek İçin Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Bol Su Tüketin

Her gün duyduğunuz bir bilgi olsa  su tüketmenin çok önemli olduğunu unutmayın. Su içmenin vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biri zayıflamaya ve incelmenize yardımcı olmasıdır. Düzenli olarak ve yeterli miktarda su tüketmek,  çabuk acıkmanızı engelleyerek, kas kaybınızı engeller.

 

 

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: