Fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kişi artık ilk fırsatta diyet tariflerine başvuruyor. Brokoli çorbası ile midenizi şenlendirin.

Bol vitamin içeren brokoli çorbasının ise tam size göre olduğunu söylememiz gerekir. İçerisinde ki zengin özler sayesinde daha sağlıklı bir yaşama adım atma şansına sahip olursunuz. Bol zengin bir ürün olduğundan dolayı evlerinizde artık sizlerde sorunsuz bir şekilde denemeye başlayabilirsiniz. Diyet yapacaklar için özel bir tarif olarak karşımıza çıkan brokoli çorbası hemen denemeye başlayın.

Brokoli Çorbası Malzemeler

Sağlıklı şekilde zayıflama gibi bir düşünceniz varsa o zaman brokoli çorbasının yolunu tutabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri hazırlamanız gerekecektir.

4-5 çiçek orta boy brokoli

Tuz, karabiber ve nane

1 tatlı kaşığı zeytin yağı

1 orta boy havuç

  Kaşarlı Domates Çorbası Tarifi

Diyet Brokoli Çorbanın Hazırlanışı

Brokolileri ilk olarak güzelce temizlememiz gerekiyor. Çorbamızın hijyenli olmasına mümkün olduğunca dikkat etmemiz gerekir. Ardından hemen tencereye koyuyoruz. Üzerine de ince şekilde dilimlenmiş olan 1 orta boy büyüklüğünde ki havucumuzu doğruyoruz. Daha sonra ise tencerenin üzerini biraz geçecek şekilde su koymamız yeterli olacaktır. Brokoli parçaları tamamen eriyene kadar iyice pişirmeniz gerekmektedir. Brokoli güzel şekilde piştikten sonra ise onu püre haline getirmeniz gerekecek. Üzerine ise zeytinyağı ve tuz karışımlarını koymanız yeterli olacaktır. Kısık ateşte brokoli çorbamızı pişirmeye devam etmeliyiz. Eğer ki su yeterli gelmediyse yeniden göz kararınca su ekleme işlemi yapabiliriz. Fakat uyarmamız gereken önemli konulardan birisi de üzerine su ekleme işlemlerini çok fazla yapmamanız gerekiyor. Çorbanız piştikten sonra 5 dakika kadar dinlenmeye bırakın. Ardından servis etmek adına servis tabaklarına alabilirsiniz. Çorbanın üzerine de güzelce sos dökerek servis edebilirsiniz. Bu sayede lezzetli brokoli çorbası tarifini evinizde denemiş olacaksınız.

Hemen herkes tarafından bilinen ve çok fazla uygulanmayan bir çorba olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle diyet yapanların mutlaka menüsü içerisinde yer alması gereken bir çorba çeşidinin olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda yapılışı oldukça pratik olduğundan dolayı doğal olarak sizi hiçbir şekilde zorlamayacaktır.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: