Herkes tarafından çokça sevilen tatlılar arasında tavuk göğsü yer alıyor. Tavuk göğsünün bir orijinali bir de yalancısı yapılıyor. Siz de hangisi kolayınıza geliyorsa rahatlıkla evlerinizde deneyebilirsiniz. Pratik yapabileceğiniz sütlü tatlı tavuk göğsü tarifi nedir, nasıl yapılır?

Sizlerle paylaşacağımız bu tavuk göğsü tarifi küçükten büyüğe hemen herkes tarafından sevilerek tüketildiğini söylememiz gerekir. Tatlının en güzel yanlarından birisi de akşam yemeklerinden sonra yendiği zaman çok fazla ağırlık yapmıyor. Hafif bir sütlü tatlı olduğundan dolayı doğal olarak hemen herkesin sevdiği tatlılardan biri haline gelmeye başlamıştır. Pratik yapabileceğiniz tavuk göğsü tatlıyla sizlerde sevdiklerinize bayram yaşatabilirsiniz.

Tavuk Göğsü Tarifi – Malzemeler

  • 125 gram kadar yeterli olacak margarin
  • 8 yemek kaşığı kadar toz şeker
  • 8 yemek kaşığı kadar un
  • Bir litre ılık süt
  • Bir adet aroma katması için vanilya

Tavuk Göğsü Tarifi – Hazırlanışı

Tavuk göğsü hazırlanışı bakımından da en zahmetsiz tatlılardan biri olmayı başarıyor. Canınız ne zaman çekerse hiç tereddüt etmeden hemen bu tatlıyı denemeye koyulabilirsiniz. Böylelikle midelerinizi bayram ettirmeye başlamış olursunuz. Son derece güzel bir tatlı olduğunu en güzel şekilde ispatlayan bu tatlıyı hemen sizlerde evlerinizde denemeye başlayabilirsiniz. Son derece pratik bir hazırlanışa sahip olduğundan dolayı doğal olarak evlerinizde sizlerde zorluk çekmeden bu lezzetli tatlıyı hazırlayabilirsiniz. Hemen bir tencerenin içerisine malzememiz içerisinde yer alan margarini koyuyoruz. Margarinin güzelce erimesi gerekiyor. Ardından şekeri katıyoruz. Yağ ve şekeri güzelce çırpmaya başlıyoruz. Daha sonra ise unu katıyoruz. Hepsi güzelce karıştırılmış oluyor. En son aşama olarak sütü ekliyoruz. Sütü eklerken de topaklanma olmaması adına güzel şekilde karıştırmamız da gerekiyor. Bu sayede topaklanmadan akışkan haline getirmeye bırakıyoruz. Ara ara karıştırmaya başlıyoruz. Kısık ateşte yaklaşık 5 dakika kadar daha tuttuktan sonra ise ardından ocağı kapatın. Biraz soğumaya başladıktan sonra ise tatlı kaselerine tavuk göğsü tatlınızı alın.

Dilerseniz üzerine fıstık, ceviz gibi süslemeler yapabilirsiniz. Meyve dilimlerini koyarak da servislerinizi yapabilirsiniz. Burada tercih tamamen size bırakılmıştır. Son zamanın en iyi pratik, hafif ve lezzet içeren sütlü tatlılarından biri oluyor. Sizler isterseniz bu tatlıyı diğer versiyonu olan tavuk göğsü ile yapabilirsiniz. Fakat bu tarzda yapmanız hem herkes tarafından ayrım yapılmadan tüketilmesini sağlayacaktır.

  Pratik Bir Lezzet: Ev Pizzası Tarifi

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: