Doğal makyaj yapmak son zamanlarda çok trend oldu. Aynı zamanda ‘’No make up’’ diye de nitelendirilen doğal makyaj yapmanın bazı incelikleri var.

 “Ben aslında evde de böyleyim!” Havasında ama bir o kadar da arka planda efor var. Gerçekten yokmuş gibi görünen makyaj için kimileri oldukça emek harcarken, aslında çok ufak dokunuşlarla son derece canlı bir görünüm elde etmek mümkün. Unutmamak gereken önemli bir nokta var: Yokmuş gibi görünmesi için uğraşırken fazla çabalamak da doğallıktan uzaklaştırabiliyor.

Doğru Bir Fondöten Seçimi Yapın

Doğal makyaj yapmanın altın kuralı, fondöten ya da BB krem seçimidir. Ciltle kusursuz bir uyum sağlayacak, cilt tonunu eşitlerken aynı zamanda doğal bir bitiş sağlayacak bir fondöten seçmelisiniz. Doğru rengi seçtikten sonra ciltle yakaladığı uyum ve verdiği sağlıklı görünüm, doğal gözüken makyajınız için ideal olacak.

İnce Yapılı Bir Kapatıcı Edinin

Doğal bir görünüm için en kritik noktalardan biri de göz altı morluklarını iyi bir şekilde ve katman yaratmadan kapatmak. Hem göz altlarındaki morluklardan kurtularak yorgun görünümün önüne geçecek, hem de doğal sonuç verecek bir kapatıcı seçmek önemli.  İnce yapılı bir kapatıcı sayesinde doğal ve aydınlık bir sonuç almanız mümkün.

Açık Tonlarda Bir Far Kullanın

Göz makyajı adımında da, doğal ve ışıltılı renkler seçerek canlı bir görünüm elde edebilirsin. Krem ya da pudra pembesi tonlarında bir  far kullanmak hiç makyaj yapmamışsınız hissini vermek için en güzel tercihlerden biri.

Maskara Yerine Kirpik Kıvırıcı Kullanın

Kat kat maskara uygulayarak  ekstra hacim elde etmek sizi doğallıktan uzaklaştırarak, makyajlı görünüme kavuşmanıza neden olur. Kirpiklerinize rimel sürmek yerine kirpik kıvırıcı ile doğal ve uzun bir görünüm elde edebilirsiniz. Kirpik kıvırıcısını uyguladıktan sonra şeffaf rimel kullanmak da etkili olabilir.

  Ruj Sürerken Bu Hataları Yapmayın

Doğal Makyaj İçin Yanaklara Ufak Dokunuşlar Yapın


Doğal, kendinden kızarmış yanaklar, doğal görünümlü makyaj için olmazsa olmazlardan. Bu noktada allığın nasıl uygulandığı da çok önem taşıyor. Yüzü renklendirmek için allığı bolca sürmek o istediğiniz “doğal makyaj” görünüme engel olacağı için, allığı yanaklarınıza gülümseyerek uygulayın ve bunu yaparken hafif ve yuvarlak hareketler yapmaya özen gösterin.

Doğal makyaj yaparken dudaklarınızı çarpıcı ve koyu renk rujla boyamaktan kaçınmalısınız. Dudaklarımızı canlı, doğal ve ışıl ışıl göstermek için renksiz bir parlatıcı yeterli olacaktır.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: