Erkekleri kendinize bağlamak , onları anlamak ve kendinizi aktarmak çok kolay bir iş değildir.Çünkü erkekler, kadınlardan çok farklı yapıda insanlardır.

Her şeyden önce bir ilişkiyi sağlam kurmak veya canlı tutmak anlamak ve anlaşılmaktan geçer. Fakat bunun dışında erkekleri kendinize bağlamak için yapmanız gereken çok şey vardır.

Karakterine Saygı Duyun

Bir erkekle tanıştıktan sonra gün geçtikçe yeni huylarını ve özelliklerini öğrenmeye başlarsınız. Bu huylardan bazıları hoşunuza giderken bazı davranışlarının size ters geldiğini düşünebilirsiniz. Fakat bir erkeğe yaptırım uygulayarak onu kendi karakterinden uzaklaştırarak değiştirmeye çalışmak, yapacağınız en büyük hatalardan biridir. Olduğu gibi kabul etmeli, sorunlarınızı konuşarak aktarmalı ve karşınızdaki insanın benliğine saygı duymalısınız.

Yemek Yapın

Evet, çok klişedir ama erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer. Özellikle boğa burcu erkekleri için yemek her şeyden önemlidir. Ona küçük sürprizler yaparak, yemekler hazırlayabilir, gönüllerini ve  kalplerini içten fethedebilirsiniz.

Yalnız Bırakın

Her insan gibi erkeklerin de yalnız kalmaya ihtiyaçları vardır.  Bazen karşınızdaki erkeği boğmak, onunla her dakika zaman geçirmek istemek yerine, ya yalnız ya da arkadaşlarıyla bırakmayı tercih edin.  Bu o erkeğin kendi özgürlüğünü elinden almadığınızı ve size daha çok bağlanmasını sağlar. Aynı zamanda ilişkiden ya da flörtten sıkılma ihtimalleri daha düşük olur.

Beraber Mutlu Olmaya Çalışın

Onun yanında mutlu olmak mutlaka flörtünüzü sevindirecektir. Fakat onunla beraber mutlu olmak, sizi birbirinize bağlayacak en temel faktördür. Birlikte eğlenmek, birlikte gülmek, güzel vakit geçirmek karşınızdaki erkeği etkileyerek ilişkiyi canlı ve huzurlu tutar.

Başka Arkadaşlarınızla da Dertleşin

Sizler de aynı erkekler gibi bazı zamanlar kendi dünyanızda yaşamalısınız. Her gün erkek arkadaşınızla ya da flörtünüzle görüşmek, hep aynı kişiyle bir şeyler paylaşmak sizi tek odaklı bir insan yapar. Siz de kız arkadaşlarınızdan ya da ailenizdeki yakın olduğunuz bireylerden duygusal tavsiyeler alabilir, dertlerinizi onlara anlatıp, çözüm yolu bulabilirsiniz. Böylece, ilişki bayağılaşmaktan kurtulur.

  İlk Aşkınızı Nasıl Unutabilirsiniz

Birbirinizi Dinleyin ve Anlayın

Erkekler bir soruya cevap verirken ya da bir konuda konuşurken sadedirler. Fazla detaylara takılmaz, düz mantıkla ilerlerler. Onları dinlemeyi ve aldığınız cevaplarla yetinmeyi bilirseniz, huzurunuzu kaçıracak tartışmalardan da uzak durmuş olursunuz.  Aynı şekilde siz de karşınızdaki insana açık ve net konuşmalar yaparsanız karşılıklı olarak anlaşmış ve uzlaşmış olursunuz. Açık sözlü olmak sizi farklı kılacaktır.

Yardım Etmesine İzin Verin

Erkekleri kendinize bağlamak için bir başka yol ise onların sizi sahiplenmesine izin vermektir. Erkekler kendilerini güçlü hissetmeyi ve o gücü size göstererek sizi koruyup kollamayı severler. Kadınların ise bugünlerde daha çok özgürlükçü ve ‘’kendime yeterim’’ tavrında takılması erkekleri rahatsız edebilir. Karşınızdaki erkeğin size yardımcı olmasına, sorunlarınızı çözmesine kısacası kahramanınız olmasına fırsat verin.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: