Bu çatışmanın başrol oyuncularından biri sizseniz ve kaynananızla sorun yaşıyorsanız bu sizi duygusal açıdan yıpratır. Kayınvalide ile geçinme yöntemleri

Kayınvalide ile geçinme yöntemleri nelerdir? Eşinizle aranızın bozulmasına bile neden olabilir. Kayınvalidenizle iyi geçinebilmek için öncelikle onu anlamaya çalışın. Kaynananız oğlunun onu ikinci plana atmasını istemeyebilir. Kaynananız eğer size karşı tavırlıysa onu geri plana atan oğlunun sizi önceliği olarak görmesidir. Yapmanız gereken şey kayınvalidenizi anlamaya çalışmak ve size karşı aslında bir tavrı olmadığını düşünmek. Çünkü geri plana atılmış olma hissi ruh halinde sorunlar yaratıyor ve size patlıyor olabilir. Araya fiziksel olarak mesafe koyduğunuz zaman da gelin-kaynana ilişkisi de düzelebilir. Her davete, akraba toplantılarına, kutlamalara katılmayın. Araya soğukluk girecek kadar da katılmamazlık yapmayın.

Yalnız dikkat etmeniz gereken tek şey araya mesafe koyarken manevi anlamda da mesafe koymamanız. Kayınvalidenizin size karşı yargılayıcı tavırları olduğunu hissederseniz, ona karşılık olarak mesafeyle cevap verebilirsiniz. Sözlü olarak tartışmak her zaman her şeyi çözemeyebiliyor maalesef. Her konuda eleştiriliyorsanız ve insan içinde konuşmanızı engellemeye çalışıyorsa aranıza uzak bir mesafe koyarak cevap verin. Size kibar ve iyi davranma bile aranızdaki mesafeyi korumaya özen gösterin. Telefonla konuşmanız gereken bir durum varsa ve daha önceki konuşmalarınızda sizi üzen veya geren şeyler söylediyse, aramadan veya aramayı yanıtlamadan önce kendinizi sakinleştirin. Böylelikle daha metanetli bir şekilde onunla iletişim kuracaksınız.

Son olarak, ona karşı olan duygularınızı kontrol etmeyi öğrenin. Eşinizi ve çocuklarınızı düşünün çoğu zaman. Kayınvalidenize ne çok kaba davranın ne de çok içli dışlı olun. Sizin için o bir üvey anneden farksızdır ve oğlunu çaldığınız için aslında onun gözünde bir hırsızsınız. Herhangi kötü bir durum karşısında saygıyı elden bırakmayın çünkü unutmayın o sizin eşinizin annesidir. Bazı durumlarda da sessiz kalmayı tercih edin. Gergin olan bir ortam sinirlerin gerilmesine ve kişilerin huzursuz olmasına neden olacaktır. Bazen tartışma çıkacağını anladığınız durumlarda susmak ailenizin bekası için de iyi olacaktır. Böylelikle eşinizi ve çocuklarınızı kendi güvenceniz altına almış olursunuz.

  Evlilik yıldönümü için sürprizler yapın

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: