En özel anlardan biri olan evlilik çiftler arasında oldukça önemlidir. Fakat son dönemde en sık tartışılan konulardan birisi de eevlilikte yaş farkı ne kadar önemli olduğu diyebiliriz. Evlilikte yaş son derece önemli bir konudur.

Evlilikte Yaş Farkı olması, anlaşmazlıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Hatta öyle ki yaş farkı olduğu dönemlerde acaba toplum bu duruma ne der düşüncesi hemen ortaya çıkıyor. Fakat burada çevre ne der algısından çok acaba ben anlaşabilir miyim gibi düşünmeniz sizin hayatınıza daha anlamlı şekilde etki edecektir. Özellikle ünlüler camiasında da yaş farkı olan evliliklerin çok fazla olduğunu görebiliyoruz. Fakat bilinmes gereken önemli konulardan birisi de her yaşın, beklentileri farklılık göstermektedir. Burada önemli olan sadece biyolojik yaş değildir. Kişinin yetiştirilme tarzı, yaşamı, düşünce ve yapmış olduğu eylemler daha fazla ön plana çıkan bir konudur. Çünkü 20 yaşında bir genç, küçük gibi görülebiliyor. Fakat düşünce yapısı, ortaya koymuş olduğu başarılı işler ve olgunluk göstergesi çevresine hiçte o yaştaymış ibaresini vermiyor. Bu yüzden yaş farkının biraz da kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durum olduğunu söylememiz daha doğru olacaktır diyebiliriz.

  Mutlu Bir Evlilik Nasıl Olur?

Aynı yaşta olup da eşlerden birinin daha çocuk karakterine sahip olduğu bile görülmüştür. Bu sebepten dolayı evlilikte yaş farkı çok fazla büyütülmesi gereken bir konu değildir. Bu yüzden bunu ülke meselesi haline çevirmekte yanlıştır. Olaylara bu açıdan bakıldığı zaman aslında çok fazla sorunların olmadığını ve bu durumları daha çok bizlerin abartmış olduğumuzu görmeniz mümkün hale dönüşecektir. Genelde evlilik maratonu içerisinde erkeklerin kadınlardan daha yaşca büyük olması tercih edilen bir konudur. Erkeğin küçük olması, kadına erkeğe karşı duyması gereken özgüveni getirmez. Yanında güçlü bir erkeğin olduğunu hissetmez. Bunları düşününce de ne kadar verimli bir evlilik ortaya çıkar tartışma konusu oluyor. Bu yüzden en güzel ve mutlu evliliklerin sırlarından birisi de mutlaka yaş farkın birbirine uyumlu olması diyebiliriz. Ya da evlilik arasında olması gereken yaş farkından birisi de en fazla 5 yaş olduğunu söylememiz gerekir. Bu sayede sıkıntı yaşamadan evliliklerinizi en güzel şekilde sürdürme şansına sahip olmaya başlarsınız.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: