Hiç merak ettiniz mi İlk Aşkınızı Nasıl Unutabilirsiniz diye? Uzmanlara göre, çoğu insanın üzerinden yıllar geçse de eskimeyen bir aşkı vardır.

Peki ya unutulmayan, geçmiş hatıralarında hala taze kalabilen ve eskimeyen bu İlk Aşkınızı Nasıl Unutabilirsiniz? Geçmişteki bu ayrılığın acısını yenmeyi başaramazsanız geleceğinizi kötü yönde etkileyeceğinizi unutmayın. İnsan, yaşadığı sürece mutluluk duygusunu tattığı kadar acıyı da tatmak durumundadır. Acının da hayatın bir parçası olduğunu unutmamak ve bunu kabullenmek gerekmektedir. İlk kez aşık olduğunuzu hissettiğiniz ilişkiniz şüphesiz bütün ilişkilerinizden daha özel olacaktır ki çünkü o, ilktir. Fakat ilk olması demek son olacağı anlamına gelmez. İlk iş gününüzü düşünün. Heyecanlı, mutlu, bir o kadar da başaramama korkusuyla ürkektiniz çoğunuz. Zaman geçtikçe elinizde geriye kalan tek duygu alışılmışlık oluyor.

Çünkü ilkler insana, daha önce hiç tatmadığı duyguları yaşatır. Bu nedenle ilk kez aşık olmak insanın yıllar sonra bile hatırlayıp, karşı konulmaz bir özlemle ve acıyla eşlik ettiği duygudur. Bunu yenebilmek için en başta ayrılığın sebebini tekrar gözden geçirmek gerekir. Ayrılmanıza sebep neydi? Bir arada olmanızı engelleyen nedenin haklı gerekçelerini bularak bunu kabullenmeniz önemlidir. Kabullenmek, onu unutmayı başarmanın yarısı demektir. Bundan sonra artık onu düşünmeyi bırakmak ve kendinize odaklanmak gerekiyor. Yani bir başka deyişle geçmişi geçmişte bırakarak yeni fırsatlara açık ve hazır olmanız gerekiyor. Onu size hatırlatacak her şeyden uzak durarak, onunla iletişimi tamamen kesmek de çok önemlidir.

‘Acaba şimdi ne yapıyordur?’ diye sorup kendinizi merak içinde bırakmak size zarar vereceği gibi ona ulaşmanıza da yol açacaktır. Onu affedin ve ‘yaşandı, bitti’ demeyi başarmaya çalışın. Hayatınızla ilgili geçmişinizdeki acı verici anları kırmak ve onları unutmak sizin elinizdedir, unutmayın. ‘Neden böyle oldu?’ diye sormayı bırakın ve bütün gücünüzle yaşamınıza tutunup ‘olacağı varmış’ diyebilin. İnsanın her konuda ilklerini unutması imkansız olsa da, yaşanılan acıyı bastırabilmesi pekala mümkündür. Bu acının, hayatınızı etkilemesine izin vermek, yaşadığınız günleri boşa geçirmenize sebep olabilir. Sürekli geçmişe takılıp kalmak, gelecekte yaşayacaklarınıza ket vuracaktır. Bu nedenle, hayatın kısa olduğunu hatırlayarak, geçmişi kabullenmek ve yaşanılan her anın tadını çıkarmak gerekmektedir.

  Karşınızdaki Erkeğin Sizden Hoşlandığını Anlamak İçin 5 Yol

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: