Yatak odasında mutlaka olması gereken 5 kural, evli çiftlerin kendilerinin belirlediği kurallar dahilinde şekillenmektedir. Bu 5 kural, evli çiftlerin mutlu evliliklerinin sırrı olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Yatak odası evli çiftlerin özel alanlarıdır. Mutlu evliliklerin yolu yatak odasından geçmektedir. Ancak her yerde olduğu gibi yatak odasında da bazı kuralların bulunması gerekli olmaktadır. Esasında bu kurallar yatak odasının düzeninden tutunda evli çiftlerin yatak tercihlerine varıncaya kadar farklı özellikleri içerisinde barındırabilmektedir. Bunun yanı sıra yatak odasında pek çok farklı kural da bulunabilmektedir. Bu kurallar; çorapların ortalıkta olmaması, elbiselerin yatağın üzerine atılmaması ya da dişlerin fırçalanmadan yatağa yatılmaması gibi farklı özellikleri de içerisinde barındırabilmektedir. O halde yatak odasında mutlaka olması gereken 5 kural şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Ne olursa olsun çiftler yataklarını ayırmamalıdır.
  • Yatak odasında çiftlerin birbirleriyle konuşması, mutlu evliliğin anahtarıdır.
  • Yatak odasında cinsel hayatın tam olarak yaşanması önemlidir.
  • Yatmadan önce çok yemek yememek gereklidir.
  • Yatak odasının ışıklarını kapalı tutmak, iyi bir uykunun olmazsa olmazıdır.

Yatak odasında mutlaka olması gereken 5 kural, esasında genişletilebilmektedir. Kuralların ne için konulduğunun bilinmesi de şart olmaktadır. Şayet yatak odası kuralları, eğlenceli bir seks yaşantısı doğrultusunda oluşturulacaksa, bu kurallarda biraz esneklik oluşabilmelidir. Şayet yatak odasındaki kurallar, iyi bir dinlenme ortamının oluşturulması amacıyla oluşturulacaksa yine bu doğrultuda farklı kuralların oluşturulması söz konusu olmaktadır.

EVLİLİĞİNİZİ MONOTONLUKTAN ÇIKARTIN

Yatak odası, çiftlerin gününün muhasebesini yaptıkları ve ertesi gün neler yapılacağının planlandığı yerler olmamalıdır. Zira iş hayatındaki streslerin ya da günlük hayattaki yaşantıların yatak odasında konuşulması ya da tartışılması bazı olumsuz sonuçları da beraberinde getirmektedir. Bunun yanı sıra yatak odası bireylerin kişisel bakımlarına dikkat ettikleri bir ortam olarak da tanımlanabilmektedir. Zira kişisel bakım temizlikle yakından ilgilidir. Bu durum da çiftlerin birbirlerine olan ilgilerini kaybetmemeleri için önemli olmaktadır. Bundan dolayı çiftlerin yatak odasına kişisel bakımlarını yapmış bir şekilde girmiş olmaları önemli olmaktadır. Mutlu evliliklerin sırrının düzgün bir yatak odası hayatından geçtiği unutulmamalıdır.

  Kayınvalide ile Geçinme Yöntemleri

Yatak odasında mutlaka olması gereken 5 kural bu şekilde.

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: