Ünlü model ve oyuncu Emily Ratajkowski geçen haftalarda ilk denemesi olan ‘Inamorata’ adlı mayo koleksiyonunu takipçilerinin beğenisine sundu.

26 yaşındaki ünlü oyuncu Emily Ratajkowski geçen hafta yeni iç giyim ve mayo markası Inamorata’yı duyurdu.

Tam da bundan sonra işler karıştı, New York’lu hazır giyim tasarımcısı Lisa Marie Fernandez, koleksiyonun durdurulması için ünlü oyuncuya ihtarname yolladı.

Mayo ve hazır giyim tasarımcısı olan Fernandez, Emily Ratajkowski’nin koleksiyonundaki bazı parçaların kendisinin 3 yıl önce hazırladığı koleksiyonundaki tasarımlar ile çok benzerlik göstermesi üzerine bu yola başvurduğunu söyledi.

Söz konusu olan tasarımlar, omuzsuz ve önden düğümlü modeller yer alıyor. Fernandez, 3 yıl önce tasarladığı Tripple Poppy ve Multi – Pow modelleri ile bire bir kopya olduğunu iddia etti.

Söz konusu bikinileri Fernandez’in Instagram hesabından bulduk.

 


Ancak ABD’de çok az telif hakkı koruma kanunu bulunmasına rağmen, Inamorata uluslararası olarak da Fernandez’in “Mayıs 2015’te kaydettiği iki Avrupa Birliği Topluluk Tasarım Kayıt sertifikası” hükümlerine uygun değil.

Tasarımlar arasındaki benzerlikleri keşfeden Fernandez ”teknoloji çağında olduğumuzu ve artık bir çok şey hakkında hesap verme devri başladı” dedi.

Lisa Marie Fernandez, yasal işlem başlatmadan önce suçlamalara cevap vermesi için Emily Ratajkowski’ye  22 Kasım’a kadar süre vermişti. Emily Ratajkowski ne yapacak merak konusu olmaya devam ediyor. Bu dava gündemi daha çok oyalamaya devam edeceğe benziyor.

Yorumlar

  Kırmızı Halı ve En İlginç Giyinen Ünlüleri
Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: