Diyet yapanların en büyük derdi çok daha az kalori almaktır. Ne yiyip ne içiyorlarsa hemen kalorisine bakıyorlar. Peki Kalorisi Az Besinler Nelerdir?

Kalorisi Az Besinler Nelerdir? Az kalorili şeyler yiyip tok kalmaya çalışmak da aslında büyük bir marifet. Kalorisi az olan besinler aslında yeşil sebzelerdir. Hatta genel olarak sebzelerin kalorisi et ve süt ürünlerine göre daha düşüktür. Salatalığım 100 gramının 15 kalori olması, salatalığı birazcık tuzla tüketmeniz için yapılmış bir mucize olmalı. Semizotunun 100 gramının 16 kalori olması salatasını yapıp çok az zeytinyağıyla güzel bir öğün geçirmenize yarar. Kabak da 16 kalori fakat asla kızarmasını yapmayın. Haşlayarak salatasını yapabilirsiniz veya yemeği de çok güzel oluyor. Yemeğini dereotu ile tatlandırarak lezzetini bir tık daha yukarı çekebilirsiniz.

Roka salatası Ankara’da olan Nefes Bar’da mükemmel yapılmaktadır. Ankara’ya yolunuz düşerse Nefes Bar’da bir roka salatası yemeden ayrılmayın. Rokanın 100 gramının 25 kalori olması da salatadan maksimum alacağınız kalorinin 40 olduğunu gösteriyor. 40 kaloriye hem mükemmel bir salata yemiş olacaksınız ve karnınız doyacak. Sırada çok sevilmeyen bir sebze olan kereviz var. Kerevizin de 100 gramının 16 kalori olması belki sevmenize yardımcı olur. Garnitürle beraber kereviz yemeği yapabilir ve tok kalabilirsiniz. Yemeği yaparken portakal suyu eklemeyi unutmayın. Ayvalı kerevizi ise babaannelerinizin yaptığı kadar lezzetli yapamasanız bile evde deneyin. Vazgeçemeyeceğiniz bir tat elde etmiş olursunuz.

Akdeniz salatası seviyorsanız eğer domatesin 100 gramı 18 kalori ve salatalıkla birleştiği zaman mükemmel bir lezzet elde ediyorsunuz. Kış aylarındaysanız ve canınız marul salatası çektiyse 14 kalorilik bitkiyle kendinize muhteşem bir ziyafet çekebilirsiniz. Diyetinizde balık varsa ve yanında turp yemek isterseniz aklınız kalmasın, iç huzuruyla yiyebilirsiniz çünkü turpun 100 gramı 16 kalori. Salatalara sıktığınız limonun kalorisi ise 100 gramı 27. Ama siz tabi 100 gram limon kullanmıyorsunuz salatalarınız için. Acı biberin yağları erittiğine dair büyük bir söylenti var fakat 100 gramının kalorisi 40. E vitamini bakımından çok zengin olan ve gözlere iyi gelen havucun 100 gram kalorisi ise 42dir.

  Tırnakta Beyaz Leke Oluşumunun Nedenleri

Yorumlar

Başka Makale Yok
%d blogcu bunu beğendi: